Přehled zemí, jež jsou pro výhradně bezhotovostní společnost

Koronavirová krize jednoznačně zavelela k bezhotovostnímu platebnímu styku. Spousta lidí se pochopitelně obává přenosu viru, který může ulpět na bankovkách nebo mincích. Samozřejmě také dochází k poklesu počtu bankomatů a poboček různých bank v ulicích měst. V příštích letech bude bezhotovostní placení prioritou a lze počítat s jeho stále vyšší podporou. My se v následujících řádcích podíváme podrobně na to, jaké země bezhotovostní platební styk nejvíce podporují, respektive jsou výhradně pro tento typ transakcí.

Zajímavý průzkum hovoří jasně

Společnost MoneyTransfers.com mající zájem o finanční transakce, analyzovala nejnovější data z YouGov a zjistila, které země na světě by byly nejvíce pro ryze bezhotovostní společnost.

Pořadí zemí, které by upřednostňovaly bezhotovostní společnost:

Země, jež jsou pro bezhotovostní společnost
Pořadí Stát % zájemců o bezhotovostní společnost
1. Indie 79%
2. Malajsie 65%
3. Spojené arabské emiráty 63%
3. Indonésie 63%
4. Vietnam 60%
5. Singapur 56%
6. Itálie 52%
6. Filipíny 52%
7. Thajsko 51%
8. Taiwan 48%
9. Čina 46%
9. Hong Kong 46%
10. Austrálie 35%
11. Kanada 32%
12. Dánsko 31%
13. Španělsko 27%
14. Velká Británie 26%
15. Švédsko 24%
15. USA 24%
16. Německo 20%
17. Francie 18%

Data: MoneyTransfers

Indové a Malajci v čele

MoneyTransfers.com zjistil, že Indie je na prvním místě, protože drtivá většina, tedy 79% Indů, by chtěla mít ve své zemi bezhotovostní společnost. Na druhém místě je Malajsie, kde 65 % Malajců podporuje vytvoření bezhotovostní společnosti ve své zemi.

Spojené arabské emiráty (SAE) a Indonésie jsou na třetím společném místě, protože 63 % občanů v každé zemi věří, že bezhotovostní platby budou mít pozitivní dopad na jejich společnost a ekonomiku.

Bezhotovostní společnost

Grafika: MoneyTransfers

USA pokulhávají

Zajímavé je, že USA jsou společně na 15. místě (vedle Švédska), protože pouhých 24 % Američanů má pocit, že bezhotovostní společnost by byla pro jejich zemi nějakým přínosem.

Na konci žebříčku je na 17. místě je Francie, kde by pouze 18 % francouzských občanů uvítalo, kdyby byla jejich země zcela závislá na elektronických způsobech platby.

Pro výzkum bylo dotazováno celkem 25 823 osob. Elektronickými formami peněz se rozumí debetní karty, kreditní karty, Google pay, Apple pay a další formy elektronických platebních metod.

Zdroj info: Moneytransfers.com

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.