Přehled: Ceny skipasů v zahraničí

Lyžování

Češi milují lyžování a nevadí jim za tuto kratochvíli utrácet i nemalé částky. My se dnes podíváme na to, jak se letos vyvíjí ceny skipasů a dalších služeb, které jsou v tuzemsku, ale i v zahraničí, spojené s lyžováním a zimními dovolenými. Pojďme tedy na to!

Rakousko

Rakousko je již tradiční destinace nejen českých lyžařů. Kolik zde zimní dovolená může stát? Samozřejmě, že ceny se liší dle data i místa. Obecně platí, že platba a objednávka online může výrazně snížit výslednou cenu. Například dle hodnocení webu blesk.cz nejvýhodněji v přepočtu na kilometr vychází rakouské středisko Skiwelt. Zde zaplatíte za skipas asi 1500 Kč a máte na výběr z 244 km propojených sjezdovek. Ubytování je zde či v dalších známých rakouských střediscích jako je Obertauern, Galtür či Kronplatz výrazně dražší. Rakousko vychází také z ostatních zemích nejdráže, pokud se bavíme o stravování. Jídlo zde může stát okolo 10-30 eur na porci, tedy v přepočtu asi 245-735 Kč. Cena jednodenních skipasů v ostatních Rakouských střediscích se pohybuje okolo 1100-1500 Kč.

Francie

Za lyžemi můžeme také do Francie. Zde se ceny skipasů pohybují okolo 800-900 Kč u jednodenních vstupů, tedy 33-37 eur. V potaz bereme známá střediska jako jsou Les 7 Laux, Valfréjus či Sainte-Foy. Pokud opět srovnáme celkovou délku tratí, pak nejlépe vychází Les 7 Laux, kde můžete užívat 120 km sjezdovek za 6,7 Kč na kilometr.

Itálie

Ceny za italské skipasy jsou různé, naleznete zde střediska s cenami okolo 900 Kč na dospělého na den, tedy například středisko Mondolé Ski se 130 km sjezdovek, nebo ta za více jak 1600 Kč na den na dospělého – středisko Madonna di Campiglio se 156 km tras. Nejlevnější z našeho přehledu pak vychází Monte Alpet – Sangiacomo Cardini, kde dáte za skipas 630 Kč, v přepočtu na kilometr však vychází vítězně zmíněné středisko Mondolé Ski.

Zdroj: https://www.blesk.cz/clanek/cestovani/731879/velky-prehled-cen-skipasu-v-cesku-i-zahranici-kde-se-vyplati-nejvice.html?kapitola=2665493, https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/lyze-hory-italie-sjezdovky-skipas-ceny-sezona.A221202_112032_eko-zahranicni_ven

Náhledové foto – Pixabay

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.