Pražská ZOO se chystá na další velkou investici: expozici Arktida

medvěd

Není to tak dávno co pražská zoologická zahrada dokončila a slavnostně otevřela nový pavilon goril. Nyní jí však čeká další velká investice, stejně nezbytná a stejně masivní. Nového pavilonu se totiž dočkají oblíbení lední medvědi. Proč právě oni? A kolik bude jejich nový domov stát?

Ze starého do nového 

V současné době obývají lední medvědi jeden z vůbec nejstarších výběhů v celé zoologické zahradě. Jejich současná expozice byla postavena již v roce 1932 a celkem logicky tak v žádném případě nesplňuje požadavky na moderní výběh odpovídající třetí dekádě 21. století. Situace je tak vážná, že bez nového výběhu nebude moci Zoo v Praze s chovem ledních medvědů pokračovat.

zoo

Foto: Pixabay

Arktida se představuje

Nový pavilon pro lední medvědy ponese název Arktida a jeho součástí budou dva bazény se slanou vodou, nebo třeba medvědí porodnice. Design pavilonu bude odkazovat na slavného českého polárníka Eskymo Welzela, o výzdobu se postará jeden z nejznámějších současných českých výtvarníků Petr Sís. Jak je dnes standardem, celá expozice toho bude nabízet mnohem více, než jen pohled na lední medvědy.

Kolik to bude stát?

Pavilon Arktida, pro jehož stavbu získala zoologická zahrada v minulém týdnu povolení, bude stát asi 800 milionů korun. O způsobu financování jedná Zoo s pražským magistrátem. Nový pavilon ledních medvědů posune pražskou Zoo opět o úroveň výš a napíše novou kapitolu v dlouhé tradici jejich chovu v Praze.

Zdroje informací: https://www.zoopraha.cz/aktualne/pohledem-reditele/12536-vice-mista-i-chladu-lednim-medvedum

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/zoo-praha-bobek-medvedi_2212092352_cen

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.