Praha má opět letecké spojení s Pekingem, podpoří to turismus i byznys

Peking

Z pražského letiště v Ruzyni se dostanete ještě před prázdninami přímou linkou až do Pekingu, konkrétně od 24. června. Létat na čínskou pevninu bude společnost Hainan Airlines třikrát týdně po celý rok. Doposud bylo do doby covidu možné létat do nejlidnatější země světa čtyřmi přímými spoji. Po několikaleté odmlce letecké spoje opět oživnou.

Více čínských turistů

Tuzemský cestovní ruch díky posile leteckých spojů do Číny opět obnoví spojení s čínskými turisty, kterých je u nás v důsledku omezených spojů letadel nedostatek. Jen za loňský rok jich bylo pouze 90 000. V době kolem roku 2019 jich bylo naproti tomu rekordních 600 000, což je o více než půl milionů cestujících více než dnes.

Peking

Foto: Pixabay

Letecké linky opět rozhýbou také zájem o návazné spoje do celé Číny i Asie, cestovatelé z Česka tak lépe a snadněji nahlédnou nejen do čínské metropole. Přímé linky budou létat v pondělí, ve středu i v pátek, a to v pravidelný čas ve 14 hodin odpoledne. Přímý let Praha – Peking trvá 9 hodin a 20 minut. V Pekingu však po přistání bude ráno, přesně 5 hodin a dvacet minut díky šestihodinovému posunu.

Co bude létat?

Létat do Číny by měl Airbus A330 Hainan Airlines s kapacitou až 260 cestujících ekonomické třídy a 32 cestujících v byznys třídě. Letenky s přímým spojem vyjdou těsně pod 15 000 korun, naopak letenky v byznys třídě pak klidně i na 65 000 korun.

V době covidu byly některé letecké linky čínskou vládou zrušeny, především přímý spoj do Prahy. Přestalo se létat i do Šanghaje, do Sianu a dalších měst. Návrat spojů do jihovýchodní Asie propukne letos po dlouhé odmlce od covidu. Svět se tedy i nadále bude opět vracet k normálu.

Zdroje informací: https://www.idnes.cz/ekonomika/doprava/letectvi-letiste-praha-hainan-airlines.A240411_105208_eko-doprava_cfr

https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-od-cervna-budou-obnoveny-lety-praha-peking-letenky-se-prodavaji-od-15-tisic-40467532

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.