Práce v letectví je dobře placená, ale nedostane se k ní každý

Toužíte po dobře placené a zároveň zajímavé pracovní pozici? Jinými slovy po práci, která vás dobře uživí a jen tak vás neomrzí? Poohlédněte se o ní v oboru letectví. Zdaleka největší zájem je o místo pilota, ale zájemci musí počítat s přísnými požadavky na nalítané hodiny a kvalifikaci. Na druhou stranu se nesetkáte s velkým věkovým omezením – zaměstnavatelé většinou berou i piloty v předdůchodovém věku.

epenize-eu_online_ergo-cz_01

Rozhodnete-li se práci pilota vykonávat v České republice, s žádnou velkou úlevou nepočítejte. Požadavky jsou stejně náročné jako v zahraničí. Přesto je zájemců více než volných pracovních míst. V praxi tak mnoho zájemců čeká až několik let, než se dostanou do výcvikového programu na dopravní letadlo.

K požadavkům českých aerolinií patří kvalifikace CPL (obchodní pilot) s absolvovanou teoretickou zkouškou ATPL (dopravní pilot). Tím ovšem výčet kritérií nekončí – zájemci o práci pilota musí disponovat kvalifikací pro vícemotorová letadla a přístrojovou doložkou IR (Instrument Rate). Samozřejmostí by měla být také perfektní angličtina a dostatečný počet nalétaných hodin v pozici velícího pilota.

Profese dopravního pilota však není zdaleka jediná. V leteckém oboru najdete uplatnění také v menších firmách, které provozují aerotaxi nebo jiné služby.

Rozhodnete-li se absolvovat výcvik na pilota letounu, rotorového letadla nebo kluzáku, rozhodně se nezapomeňte pojistit. Pojištění pro pilota má volitelný limit pojistného plnění (od 50 tis. do 600 tis. Kč), je určeno také pro žáky a instruktory a platí celosvětově. Podmínkou je registrace letadla v některé z členských zemí ICAO.

epenize-eu_online_ergo-cz_02

Atraktivní podmínky pojištění pro pilota online nabízí pojišťovna ERGO, v jejímž portfoliu najdete také pojištění domácnosti, cestovní pojištění a další výhodné produkty.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *