Česká spořitelna: Americká hypotéka

Hypotéky

Česká spořitelna je jednou z největších bankovních institucí u nás a poskytuje spousta zajímavých finančních produktů. Pomineme-li klasické úvěry a vedení bankovních kont, dostaneme se až k velkým půjčkám na bydlení. Ano, hypotéky jsou určitě doménou této společnosti. My se zaměříme na hypotéku americkou, která se vyznačuje mimo jiné hlavně tím, že poskytuj finanční prostředky na cokoliv dle uvážení konkrétního žadatele.

Lepší spotřebitelský úvěr

Americká hypotéka již není ani považována za půjčku v pravém slova smyslu. Poskytuje totiž finanční prostředky bez jakéhokoli účelu jejich využití. Lze ji velmi rychle a snadno vyřídit. Mnohdy dokáže poskytnout mnohem výhodnější podmínky, než je tomu v případě standardního spotřebitelského úvěru. Pokud si tedy hodláte koupit nové auto anebo cokoli jiného, pak se vyplatí o tomto typu půjčky uvažovat. Jaké jsou tedy její hlavní přednosti u České spořitelny?

Peníze až do 70 % hodnoty nemovitosti

V první řadě je třeba upozornit na maximální výši finančních prostředků, jež můžete prostřednictvím americké hypotéky od České spořitelny získat. Jedná se až v maximu o 70 % hodnoty konkrétního zastavovaného objektu. Stanovena je i minimální výše půjčky, a to na 150 000 korun. Doba splatnosti přitom může činit až 15 let, což je poměrně dlouho na to, abyste se mohli se splátkovým kalendářem poprat.

Další aspekty americké hypotéky od České spořitelny

Z dalších charakteristik je třeba jmenovat vcelku nízkou úrokovou sazbu stanovenou na pouhých 2,99 %. Pořádné splátky navíc nejsou nijak zpoplatněny, takže v momentu, kdy budete moci vložit více peněz, tak můžete bez větších komplikací učinit. Maximální fixační doba je přitom stanovena na 5 let. Velkou výhodou je i fakt, že si k hypotéce budete moci sjednat i výhodné pojištění. Nikdy nevíte, co se může stát a hypotéka představuje nemalý úvěr.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.