Práce na doma skutečně existuje: Jak ji najít

Někdy peníze ze zaměstnání nestačí, nebo prostě jen hledáte způsob, jak co nejlépe zhodnotit čas strávený doma. Přivydělat si doma je velkým lákadlem zejména pro studenty, maminky na mateřské dovolené nebo také pro důchodce. Na internetu nabízí spousta firem takovéto práce (skládání krabiček, šití hraček, tvorba korálkových šperků…). Většina z nich od vás ale požaduje počáteční investici (prý na úhradu materiálů, se kterými budete pracovat).

Práce na doma skutečně existuje

Ano, pracovat z domova skutečně můžete. Většinou k tomu ale budete potřebovat odborné znalosti. Tak například programátoři či grafici pracují z domova. Méně náročné je pak vkládání popisků na e-shopy firem, nebo online administrativa. To jen abychom věděli, že práce z domova skutečně existuje.

Jak odhalit podvodný inzerát?

Pokud se jedná o skutečnou pracovní nabídku, pak by již v samotném inzerátu mělo být napsáno vše důležité – o jakou práci jde, jméno a sídlo společnosti, která práci nabízí, popřípadě její telefonický kontakt. Z inzerátu byste se také měli dozvědět, co byste měli umět a na jak dlouho vás chce společnost zaměstnat. Neodpovídejte na inzeráty typu – „pro více informací napište na e-mail…“

Jak poznáte podvodníka?

Inzeráty od podvodníku jsou napsané tak, aby zasáhli co nejširší skupinu lidí. Typicky zde najdete formulaci „práce pro každého“, „na libovolný počet hodin“, „garantujeme vysoký výdělek“. Většina takových prací se skrývá za systémem MLM (multi-level marketing). To znamená, že abyste si něco vydělali, musíte si pod sebe sehnat velké množství lidí.

Práce zaslaná poštou

Různé formy kompletací pro společnosti jsou možné. Ale pouze tak, že si osobně přijdete do firmy vyzvednout materiály ke kompletaci, a po zpracování je osobně do firmy donesete. Pokud se má něco posílat poštou, jedná se zřejmě o podvod. Zaprvé by firma, která takový materiál posílala, dost riskovala (pokud by si nevyžádala platbu od svého „zaměstnance“ předem), a za druhé – proč si taková firma nedokázala najít „zaměstnance“ ve svém okolí?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *