Copywriting

Potraviny přes internet jsou novým trendem

Mezi Čechy se rozmáhá nový trend. Vedle nakupování oblečení či jiných produktů Češi hojně vyhledávají e-shopy s potravinami. Dnes se na výhody tohoto počínání podíváme. Jak jste na tom vy? Také tyto služby využíváte?

Statistiky to potvrzují

V České republice se čím dál více potravin prodává i přes různé e-shopy. Tento trend zaznamenává hned několik statistik. Ty uvádějí meziroční nárůst okolo 33 %. To by mohlo znamenat, že se v Česku letos prodá asi 10 až 15 % potravin na internetu. Podle odhadů by tak mohly letos vzrůst tržby pramenící z prodeje potravin přes internet až na 4 %.  A čím je takový prodej lákavý? Určitě snadné objednaní z pohodlí domova a také doba doručení, která obvykle není nikterak dlouhá.

Časové hledisko

Právě čas je jedním z hlavních faktorů. Nemusí se to zdát, avšak nakupováním potravin přes internet lze ušetřit spoustu času. Zboží totiž rychle vyberete v online nabídce. Ušetříte tak cestu do obchodu i samotné procházení v obchodě a trávení času mezi regály. V neposlední řadě na vás také nečeká žádná fronta u kasy. Právě 41 % lidí nakupujících tímto způsobem uvádějí časový důvod jako ten hlavní. Zajímavé také je, že u žádného jiného druhu zboží, jako je například elektronika nebo stavebniny není tento důvod tak výrazný. Bude to asi i tím, že nakupováním potravin v kamenných obchodech stráví čas každý a to pravidelně.

Kamenné prodejny se bát nemusí

Ač by to mohlo vyznít tak, že online prodej potravin je na vzestupu, klasický prodej se nemusí vůbec bát. Omezování kamenných prodejen totiž nehrozí. Naopak. Některé motivuje k nakupování přes internet i vzdálenost obchodů. To však platí i naopak. Ti, kteří mají prodejny blízko, vybírají tyto kamenné prodejny. Navíc mnozí lidé také oba způsoby kombinují. Spíše to tak vypadá na společnou koexistenci těchto možností.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *