Chcete investovat do zlata? Co všechno to obnáší

Investice do zlata mohou být vhodnou variantou, jak spořit peníze pro své ratolesti. Jako každý jiný druh investice, má i tato své výhody a nevýhody. Investice do cenných kovů se v poslední době stávají čím dál oblíbenějšími, proto je potřeba se na toto téma zaměřit. Výhodou totiž je, že zapojit se mohou také lidé, kteří nevlastní velké množství finančních prostředků, ale také malí investoři.

Investice do zlata se vyplatí v dlouhodobém horizontu

Růst ceny zlata je velmi pozvolný. V dlouhodobém horizontu je rostoucí, v krátkodobém horizontu ale můžete narazit jak na růst, tak také na pokles. Pokud tedy chcete investovat do zlata, měli byste nechat investici plynout několik let – nebo ještě lépe, několik desítek let. Zlato totiž působí jako uchovatel hodnoty. To znamená, že i když jeho cena neporoste podle našich představ, pořád budeme vlastnit zlato fyzicky. Tento drahý kov by nikdy neměl ztratit svou hodnotu – neočekává se ani její drastický pokles.

Do jakého zlata se vyplatí investovat?

Z tohoto hlediska bychom měli zlato rozdělit na investiční (ve formě cihliček či slitků) a na umělecké (jako jsou šperky či mince). Už podle názvu víme, že mnohem lepší investicí bude investiční zlato. To proto, že cena šperků či mincí je vyšší u nákupu, avšak u prodeje je prodáte bez jejich umělecké hodnoty – tedy za cenu čistého zlata. S investiční formou zlata se můžete setkat fyzicky nebo do něj obchodovat online. Vždy je ale dobré zvolit si kvalitního obchodníka (zkuste se například podívat na jeho recenze v nezávislých diskuzích).

Problém s prodejem

To, čeho se lidé u investice do zlata většinou bojí, je to, že se jim nepodaří zlato prodat. To mohou řešit některé společnosti, jejichž prostřednictvím budete obchodovat, které nabízí zpětný odkup zlata a vyplacení vašich peněz. Ale problémem je cena zlata. Výkupní cena zlata je podstatně nižší, než cena prodejní. Investoři se tak mohou setkat s tím, že i přes dlouhodobý růst nevyděláte tolik, jak vám původně ukazovaly grafy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *