Jak dlouho trvá převod peněz ze zahraničí

Doba převodu peněz

Když potřebujete obdržet peníze na účet ze zahraničí, často na ně musíte čekat dlouhou dobu. Ta je pochopitelně nepříjemná. I proto se vyplatí vědět, za jaký čas finanční prostředky ze zahraničí přijdou. V rámci České republiky jako takové mnohdy také na peníze musíte čekat, a to díky rozdílným bankám a čekacím lhůtám při převodu finančních prostředků. U převodů ze zahraničí je čekací doba často mnohem delší. Jak tomu tedy ve skutečnosti je?

Maximálně 5 dní

Důležité je i pochopit samotnou dobu převodu peněz. Jedná se o čas, který uplyne od odeslání peněz odesílatelem a příjmem finančních prostředků na účet adresáta. Pokud budeme brát v potaz převody finančních prostředků v rámci Evropské unie, tak zjistíme, že doba trvání převodu do 50 000 Eur by měla trvat maximálně 5 dní. Zpravidla ale peníze dojdou za nějaké dva až tři dny. Pokud mají oba účastnící transakce stejný bankovní ústav, nejlépe Fio banku, pak může vše proběhnout do pouhých několika hodin.

Délka převodu u některých států

Není také od věci soustředit se na délku převodu finančních prostředků u jednotlivých konkrétních zemí. Pokud odesílatel na Slovensku vyplní den splatnosti, trvá transakce pouze jeden jediný bankovní den. Jestliže datum splatnosti nebude vyplněno, setkáme se s dobou trvání převodu v rámci 2 dnů. U Německa je situace v podstatě totožná s tím, že v případě převodu nějaké jiné měny než Eur se může transakce protáhnout na 5 dní. Převod peněz z Polska by měl trvat zhruba 2 dny.

Obecná doba trvání převodu ze zahraničí

Všeobecně platí, že probíhá-li finanční transakce mezi dvěma odlišnými zeměmi, doba trvání je stanovena na 2 dny. Maximálně se může jednat o dobu mezi 7 až 10 dny. Prodleva ale může nastat třeba v případě, že je v jednom ze států momentálně státní svátek. V tomto případě se může pochopitelně celková doba trvání převodu finančních prostředků značně prodloužit.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.