Onlinekupony

Pozor na platby na e-shopech!

Nakupování přes internet na takzvaných e-shopech je již zcela běžnou věcí. Stále však existuje vysoké riziko toho, že naletíme a zvolíme špatný e-shop, který je předražený nebo jeho služby nejsou vůbec kvalitní. Někdy se také můžete setkat s problémy při platbách přes internet na tyto obchody. Pojďme se podívat, která úskalí nejvíce hrozí při nákupu na e-shopech.

Brouzdáte opravdu zadarmo?

Pokud využíváte internet v mobilu nebo jiných zařízeních a ve volné chvíli se chcete podívat na váš oblíbený e-shop, zda-li nenabízí něco lákavého, je nutné ujistit se, zda opravdu brouzdáte na internetu zadarmo. Brouzdání po internetu bývá zpravidla bez rizika a účtuje se dle vašeho tarifu. Problém může nastat, když se chystáte takto vybrané zboží i zaplatit. Tady si musíte být jistí, zda váš telefon nebo jiné zařízení používá tato předplacená data i pro takové platby. Tedy online kartou nebo převodem z internetového bankovnictví. Dalším rizikem je, že pokud takto platíte, může někdo cizí vaše údaje zneužít. Někdo, kdo bude připojen stejně, jako vy.

Platby do zahraničí

Pokud je váš oblíbený e-shop z ciziny, a že jsou takové obchody oblíbené, také platí předešlé rady o zneužití platebních údajů. Musíte si však také dávat pozor na sídlo obchodníka. Od této polohy se odvíjí další platby. V zemích mimo Evropskou unii budete platit i clo a u všech lokací dopravu. Nezřídka kdy se stává, že například takový německý e-shop, který využívá koncovku .de a je psán v perfektní němčině, sídlí někde úplně jinde a musíte tedy platit výdaje v takové výši, o které jste neměli ani tušení.

Opravdu chcete zboží, ale e-shop je podezřelý?

Takový případ je velice častý. Chcete zboží, které jinde neseženete nebo ne za takovou cenu, avšak e-shop se vám zdá přinejmenším podezřelý. Co s tím? Pokud jde například o neznámého prodejce odněkud z Tichomoří, zjistěte, jaké nabízí formy placení. Pokud nabízí platbu přes PayPal, neváhejte a využijte toho. Jde o bezpečnou cestu. Pokud nelze takto platit, je nutné abyste se ujistili, že platební brána je zabezpečená. To poznáte pomocí lig Verified by Visa nebo MasterCard SecureCode.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *