Pojištění vozu

Povinné ručení na automobil se slevou

Pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla, neboli takzvané povinné ručení, je pojištěním, které nařizuje zákon. Kdo má auto, musí sjednat i tuto ochranu. Ta samozřejmě něco stojí, s čímž je nutné počítat. Na druhou stranu je plusem, že lze pojistku uzavřít i za příjemné částky. A to hlavně díky zajímavým slevám. Jak je získat a jak platit co možná nejméně? Pojďme to společně zjistit.

Využijte srovnání pojistek

Úplně nejlepší volbou, kterou z hlediska úspor a získání slev udělat, je varianta spojená s možností porovnat si ceny povinného ručení. Jde to velmi jednoduše, prostřednictvím internetu. Mezi dobrou volbu patří ta cesta, kdy vám nabídne možnost prohlédnout si aktuálně na trhu dostupné povinné ručení povin.cz. Web, který je právě tím srovnávačem, který doporučujeme využít. Jak funguje, je celkem jasné. Nejprve stačí zadat několik parametrů, které se týkají pojišťovaného vozu. Následně zjistíte ceny u konkrétních pojišťoven. Ty už si stačí seřadit od té nejnižší a rázem víte a vidíte jak to, kolik vás bude pojistka stát, ale i to, kolik lze ušetřit.

Pojistku sjednávejte online

Už dávno není nutné chodit na pobočku pojišťovny. Díky internetu si ji můžete sjednat sami, a to online. Možností je v tomto směru hned několik. O jaké se jedná? Mezi osvědčenou trojici patří:

  • kalkulačky pojistek,
  • zprostředkovatelské weby,
  • stránky pojišťoven.

Toto všechno jsou místa, kde je možné pojistku sjednat pohodlně online. Daná možnost je dobrá v tom, že online sjednání je cenově zvýhodněno. A to hlavně proto, že je spojeno s mnohem menší administrativou, stejně jako s tím, že není nutná asistence žádného ze zaměstnanců pojišťovny. Tím jí klesají náklady, což se pozitivně projevuje na tom, že vám může dát zajímavou slevu.

Zkuste výhodné balíčky

Povinné ručení je pojistkou, kterou mít musíte. Poté je tu ještě jedna, která je dobrovolná, ale doporučovaná. O co se jedná? Je to havarijní pojištění. Jde o pojistku, která dokáže chránit před škodou, která je způsobena na vašem vozidle. Na jaké situace se může vztahovat? Je to třeba:

  • klasická autonehoda,
  • poškození vandalem nebo přírodním živlem,
  • možná krádež automobilu.

Pokud byste si sjednali každou pojistku zvlášť, můžete si být jisti, že suma bude vyšší, než když se rozhodnete si dané pojištění sjednat dohromady. V jednom balíčku. Pojišťovna vás totiž odmění zajímavým cenovým zvýhodněním. A to za to, že jste si vybrali právě jí a využíváte u ní nikoliv jenom jednu, ale hned dvě pojistky. Cena zde může hravě klesnout třeba i o desítky procent.

Je dobré vědět, co cenu pojistky ovlivňuje

Další možnost, jak získat slevu a mít levné povinné ručení, je spojena s trochou vzdělávání. Dobré je zjistit si, co cenu pojištění ovlivňuje. Daný přehled nabídne třeba web chcizit.cz, který se specializuje na řadu rad i v tomto segmentu. Pokud se podíváme na to hlavní, je třeba začít vaším vozem. Ten cenu pojistky ovlivní nejvíce – konkrétně je rozhodujícím faktorem objem motoru. Čím je nižší, tím méně zaplatíte. Dále cenu ovlivňuje takzvaný bonus, nebo malus. Zatímco bonus je pozitivní hodnota, která může dát slevu až 50 procent, je malus hodnotou negativní, která může pojistku i o desítky procent zdražovat.

Dále ovlivní cenu pojistky i to, co všechno zahrnuje. Věcí to může být více než dost. Kromě základu je to třeba pojištění osob nebo zavazadel, různé asistenční služby, pojištění čelního skla, nebo rizika srážky se zvěří. Jde o takzvané připojištění. To se sice hodit může, ale na druhou stranu se podepisuje na výsledné ceně. Pokud nechcete platit více, než je nutné, je vhodné si sjednat pojistku v úplném základu, s adekvátními limity plnění.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *