Očkování

Povinné očkování proti covidu – stačila by jedna vyhláška

Česká vláda slovy svého předsedy Andreje Babiše (ANO) řekla, že povinné očkování proti covidu-19 neplánuje. Dle vyjádření minstra zdravotnictví Vojtěcha (za ANO), který dodal, že zatím jej vláda neplánuje, však můžeme usuzovat, že úplně vyloučená tato varianta není. Vždyť i Andrej Babiš řekl, že o tom rozhodne vláda, která vzejde z voleb, které nás čekají již v říjnu. Jak by povinné očkování mohlo proběhnout?

K povinnému očkování stačí jen změna vyhlášky

Jde o zásadní téma. Téměř každý na něj má názor a jde o velmi kontroverzní problematiku. Pro jedny je očkování jediným východiskem z pandemické krize, pro druhé by byla povinnost očkovat se razantním zásahem do svobody. I když jde o tak třaskavé téma, v současné době by o tomto kroku rozhodovala jen vláda, respektive jen ministerstvo zdravotnictví, bez účasti parlamentu. K zavedení povinného očkování totiž stačí jen změnit vyhlášku ministerstva. Jde o vyhlášku o očkování proti infekčním nemocem.

Pravidelná a mimořádná očkování

Vyhláška již nyní stanovuje mnoho nemocí, proti kterým je povinnost se určitými látkami očkovat. Vyhláška také kategorizuje tato očkování do tří skupin. Jde o pravidelná očkování proti záškrtu, tetanu, černému kašli, dětské obrně, hepatitidu B, haemophilu influenzae typu B, zarděnkám, spalničkám a příušnicím. Druhou kategorií je pak kategorie zvláštních očkování. To jsou například povinná očkování pro různé laboratoře nebo mediky. Poslední je kategorie mimořádného očkování. Sem by teoreticky spadalo i očkování proti onemocnění covid-19. Zákon o ochraně veřejného zdraví totiž k tomuto ministerstvo opravňuje.

Přinesla by něco povinnost očkování?

Je však otázkou, zda by bylo efektivní, kdyby se očkování proti covidu opravdu stalo očkováním povinným. Určitě by se zvýšila proočkovanost společnosti. Není však jisté, zda opravdu na ta procenta, která by odpovídala tomu, že jde o očkování povinné pro každého občana. Zcela jistě by však zavedení této povinnost přineslo zhoršení nálad ve společnosti, které již nyní nejsou ideální. Na jedné straně jsou lidé unaveni z pandemie, na druhé straně se někteří brání očkování. I to je zcela jistě důvod, proč, i kdyby to bylo potřebné, nejspíše k vyhlášení povinnosti očkování vláda do voleb nepřistoupí.

Zdroje info: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ockovani-pravidla-zmena-povinne-legislativa-pravnici-lekari.A210722_102851_domaci_brzy
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2006-537

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.

9 komentářů

 1. rexus Odpovědět

  Dotyčný apologet si asi neuvědomuje, že povinné očkvání je asi jako povinně uzavřené manželství. Takže berete si nastávající doborovolně by ztratilo smy, odpově’d by byla, nikoliv, ale pod pohrůžkou pouty. Tak je to dobrovolně nebo ne. Pak je to diktát. A podobně, u očkování se podepisuje infosouhlas. Jenže takjé dobrovolně., Takže by bylo nutno napsat, že nesouhlasím, protože je to pod hrozbopu pokuty ap pak je to idiotský dotaz. Jemnže dle úmluvy o mdicíně jej nelze dát pryč a to právě se zřetelem na dobrovolnost. Takže idiotský nápad = povinné očkování. Nahnat tuto veteš do války, co chce něco povinně.

 2. Pavel Odpovědět

  mě by jenom zajímalo co tím pan autor obhajuje měl by se kouknout k amíkům nebo obřezaným jak se to u nich vyvíjí jinak pokud to bude snažit prosadit tak prohraje volby důchodci nedůchodci už ted mu ty jeho blbosti ubírají hlasy a to hodně – no a na podzim už stejně bude vše jedno protože už dnes se ví že tento typ tzv. očkování je na nic nebrání přenosu pouze snižuje zátěž pro očkovanou osobu takže je to v podstatě horší vzniká nám skrytý nosič který skrytě roznáší nemoc – jediná dostupná jistota zdali mám plnou imunitu je zjištění jak jsme na tom s buněční imunitou zbytek je na nic

 3. nazdar Odpovědět

  Ockovani nechrani pred coronavirem, ani pred jeho prenosem. Coronavirus je chripkove, vysoce mutujici onemocneni, navic patrne umeleho puvodu (tudiz je otazka, jak bude ci nebude „nebezpecne“ uz za rok ci dva). Vakcina nemusi chranit pred aktualnimi kmeny, stejne jako u ockovani proti chripce. Vakciny jsou schvalene pouze pro pouziti v nouzovem rezimu, ani farmaceuti, ani lekari, ani vlada za ne neprebrala odpovednost.

  To jsou duvody, proc nemuze a NESMI byt povinne

 4. Petr Odpovědět

  Rudý premiér Babiš z STB bohužel nic solidního vymyslet neumí, jeho banda vládních pohuňků také ne, jen krást a obohacovat se. Teď bohužel na základě nutných testů, náhubků a vakcín. Na druhou stranu vymytých mozků jako je tento pán, co píše takové bláboly, jsou kupy, měly by se jít na psychiatrii léčit, protože snad už je naprosto jasné, že žádné lockdowny ani očkování plně zabírat nebude. Kdo si myslí, že mu pomůže, tak běžte a nebojte jako u chřipky – každý rok znovu a potom se uvidí, co to s vámi udělá! V podstatě pan Pavel píše naprostou pravdu, co již uveřejnilo více normálních zemí.

 5. Jiří Holinec Odpovědět

  Tak jen to trochu doplním, kouknout se je potřeba hlavně na skutečnost zda se uzdravuje ekonomika soudruhů v USA a máte odpověď.

  Mimo téma, před chvílí jsem se vrátil z nákupu v Německu, tam nikdo respirátory a roušky nenosí ….

  Je to tu stále dokola, stejní amatéři, bludy a stádo ovcí. Připomíná mi to i kauzu pákových baterií,
  denního svícení u automobilů a asi by se dalo dlouho pokračovat.

 6. Jan Pipal Odpovědět

  Plne souhlasim predchozimi komentari,tady se nejedna o ockovani ale o experimentalni ockovani,
  ktere ohrozuje moje zdravi mne jako jedince a vsech. Je to absurdni jak tyhle lidi vubec uvazujou,
  at se naockujou sami a ostatnim daj pokoj.Copak uz nemame tech chemikalii dost v jidle a vsude okolo nas? Tahle vakcina obsahuje latky o nichz nic nevime a jsou tabu a lidi si to nechaji pichnout jen aby nedostali nemoc, kterou si stejne privodi sami a na kterou na 99 procent stejne neumrou. A ted nas vlada bude do toho nutit?a kde jsou ta nas prava na svobodu a democracii? Staci jedna vyhlaska a je po svobode?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *