Dva dny volna pro státní zaměstnance: Trapná premiérova předvolební fraška

Andrej Babiš

Blíží se volby, a tak je zapotřebí slíbit všechno, aby byla daná strana zvolena. Andrej Babiš je si tohoto faktu velmi dobře vědomý, a tak slibuje, kudy chodí. Ostatně předvolební boj byl vždy o dezinformacích, lžích a marných slibech. Smutné, ale naprosto účelné a trefné. Aktuálně hodlá dát premiér dva dny volna navíc státním zaměstnancům, kteří jsou očkováni. V současné době poměrně účelná předvolební záležitost.   

Mediální kampaň už jede

Informace o dvou dnech navíc bude ve všech médiích a premiér to dobře ví. Mediálně jej nechtěně nebo chtěně podpoří také opozice, jež do něj pochopitelně začne tepat a věc se bude mediálně skvěle přetřásat. Proč to navíc premiér dělá? Míří na svou další cílovou voličskou základnu, státní zaměstnance. Těch je spousta a mohou jej volit. Možná nakonec i budou.

Akce na podporu očkování? Nesmysl

Jaký má význam volno pro lidi, kteří už jsou očkovaní několik měsíců? Vůbec žádný. Podotknout je třeba, že volno si budou moci lidé vzít i zpětně.

Kdo to zaplatí? Babišovi nevoliči

Dalo by se také říct konkurence. OSVČ a jiné segmenty odvádějící daně musejí mít nyní opravdu velkou radost. Vždyť se budou podílet na efektivním provozu státu. Ten šlape jako hodinky. Vždyť jsme byli nejhorší v covidu. I tato skutečnost zakryla další kauzy, které se současného premiéra týkají. Střety zájmu, údajné podvody a další. To vše se nyní zakrývá bohulibým volnem pro státní zaměstnance.

Zdroj info: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ockovani-statni-zamestnanci-budou-mit-dva-dny-volna-navic-40367622

Andrej Babiš: Náhledové foto Úřad vlády ČR

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.