Migranti

Povede nová migrační trasa přes ČR? Zatím jen spekulace

Události v Polsku hýbou politickou scénou a nelze se tomu divit. Střety migrantů s polskou armádou a pohled na armádní jednotky Běloruska, které mají tito běženci v zádech, není zrovna příjemný. Nyní se situace poněkud uklidnila a běženci se z hranic relativně stáhli. Přesto se začínají rojit spekulace, že by tito lidé bez domova migrovali jinou trasou. Přes Ukrajinu, Slovensko a Česko.

Spekulace v polském tisku

Podle polského listu Gazeta Wyborcza bude mířit nová migrační trasa právě tímto směrem. Podobné informace přinesla i televize Markíza. Jinak je třeba upozornit na oznámení ukrajinských pohraničníků, kteří hovořili o tom, že zadrželi na hranicích s Běloruskem 15 migrantů. Ti se vydávali za turisty.

Zažene neúspěch v Polsku migranty jinam?

Právě o tomto média v Polsku a také na Slovensku spekulují. Neúspěch by migranty bez problémů mohl zavést tam, kde jsou hranice poněkud méně střežené, tedy na hranice mezi Běloruskem a Ukrajinou. Anna Gorczyca, reportérka Gazety Wyborcza, uvedla, že existují informace o tom, že by se mohlo Běloruskou pokoušet procpat tyto lidi právě přes hranice s Ukrajinou. Pak by pochopitelně mohli tito lidé mířit do Německa i přes Slovensko a Českou republiku.

Ve středu byl zaznamenán pohyb migrantů

Právě v tento den byl zaznamenán poměrně velký přesun migrantů na běloruské straně hranic, a to směrem k Ukrajině. Jak se situace vyvine, ukáže zřejmě až čas

Zdroj info: https://biqdata.wyborcza.pl/

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *