Potvrzeno. Netflix bude mít levný tarif s reklamou

netflix

Netflix je i u nás velmi oblíbenou službou, která je navíc populární u většiny věkových skupin a řadí se mezi služby cenově dostupné. Tato zdánlivá idylka má ale své trhliny. I Netflix má své problémy. A řešit se je nyní chystá zavedením nového tarifu, ještě levnějšího díky zprostředkování reklamy.

Netflix sčítá ztráty

Netflixu se – soudě alespoň podle čísel – nyní příliš nedaří. Největší ztráty Netflix zaznamenal během prvních třech měsíců tohoto roku, kdy přišel o více než 200 000 předplatitelů. Úbytek abonentů do jisté míry ovlivnila i válka na Ukrajině, neboť odseknutí ruských diváků od přístupu ke službám se samozřejmě významně projevilo.

Za poklesem předplatitelů ale stojí i jiné důvody, mezi které patří konec pandemických opatření (lidé už netráví tolik času doma u sledování filmů) nebo nástup nových služeb jako je Disney+. Výsledkem je potom pokles ceny akcií a tržní kapitalizace společnosti (tato ztráta činila asi 70 miliard dolarů).

netflix

Foto: Pixabay

Sázka na nový tarif

Proti dalším ztrátám hodlá Netflix bojovat s pomocí reklamy, která by mu mohla dobře vydělávat. Současně by umožnila nabízet levnější tarif, který by měl zamezit odlivu některých předplatitelů. Nutno podotknout, že stejnou cestu zvolilo např. HBO ve své službě HBO Max.

Příjmy z reklamy by mohly cenu za celoroční předplatné Netflixu výrazně ovlivnit. Netflix přehodnotil své původní plány a na trh přichází s reklamou o rok dříve než bylo původně v plánu. Důvodem je především neočekávaný pokles počtu předplatitelů, se kterým se v poslední době potýká.

Kromě nového tarifu se Netflix chystá i k zásahu proti sdílení hesel mezi předplatiteli. Je tak zřejmé, že o své místo na slunci a v čele pelotonu streamovacích služeb se bude Netflix odhodlaně prát.

Zdroje informací: https://www.e15.cz/byznys/technologie-a-media/netflix-chysta-levnejsi-predplatne-s-reklamou-navic-zasahne-proti-sdileni-hesel-1389950

https://www.nytimes.com/2022/05/10/business/media/netflix-commercials.html

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.