Poslední malá domů agromafii

Toman, Babiš

Současná vláda už odchází a mnozí z nás si hluboce oddechují. Jiní naopak mačkají slzy a některým je to úplně jedno. Tak jako tak to vypadá, že si ale vládní představitelé chtějí ještě poslední chvilky užít a snaží se pochopitelně jednat ve svém zájmu. Typické je třeba takové zdvojnásobení kofinancování zemědělských projektů. Konkrétně jde o navýšení z 35 % na 65 %. To už je vcelku solidní. A kdo se řadí mezi největší agropodnikatele u nás? Odcházející premiér a ministr zemědělství.

8 miliard ročně

Naše peníze do kapes elitnějších. Asi tak. Celkem by nás tato lidově řečeno sranda měla stát 8 miliard korun za rok. To už není málo. Miroslav Toman jistě rád informoval o schválení svého návrhu na rozpočet tzv. strategického plánu společné zemědělské politiky pro období 2023 – 2027. Jedná se fakticky o zásadní dokument, který řeší realizaci dotací v zemědělství. Dotací, jež jsou financovány z evropského rozpočtu.

Ministr Toman prostě chtěl

Jasně, za navýšení kofinancování na 60 % byla dříve Agrární komora. Aby ne, vždyť v ní působili bývalí ředitelé Jan Veleba a právě současný ministr Toman. Proti je koalice SPOLU, která by zůstala na oněch 35 %. Jinak Marian Jurečka, předseda koaliční KDU-ČSL a bývalý ministr zemědělství se v médiích vyjádřil v tom smyslu, že nastavení zemědělských podpor je pokřivené. No, vypadá to, že by mohl být ministrem zemědělství právě on.

Babiš okrádá Tomana?

Také poměrně vtipná situace. Nejen, že tito dva pánové zřejmě chtějí okrást nás. Dokonce do toho jdou i vzájemně. Dle serveru Neovlivni.cz vyjednával premiér Andrej Babiš vyjednával s bankéři HSBC o stamilionové transakci. Ta měla údajně utajit jeho identitu. Před kým? Rodinou ministra Tomana.

Zdroje info: https://neovlivni.cz/babis-chci-koupit-tomanovu-firmu-ale-aby-to-nevedel/
https://ekonomickydenik.cz/opozice-by-rada-zmenila-ceske-zemedelstvi-duraz-klade-na-zdravou-krajinu-chce-kratit-dotace/
https://ekonomickydenik.cz/mze-chce-kofinancovat-evropske-investice-do-zemedelstvi-ze-65-procent/
https://www.visegradsky-jezdec.cz/mala-velka-domu/?fbclid=IwAR21mUL6VtW61a4Win37XND-1WMNTrKuLI9V8Vy2WrrK8Ov0ajHdpnH_h_8

Náhledové foto: Úřad vlády ČR

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.