Forbes

Nejlepší zaměstnavatelé dle časopisu Forbes

Časopis Forbes pravidelně sestavuje žebříček nejlepších zaměstnavatelů na světě. Dnes se podíváme na to, jak žebříček dopadl letos. Trochu napovíme, když řekneme, že na prvním místě není oproti loňsku žádná změna. Jak vypadá celé srovnání?

Podruhé po sobě vévodí žebříčku Samsung

Jako minulý rok i letos je na prvním místě tohoto žebříčku sestaveného časopisem Forbes Samsung. Jde tedy o nejlepšího zaměstnavatele druhý rok po sobě. Časopis Forbes sestavuje toto srovnání od roku 2016 na základě nezávislého šetření, které probíhá na vzorku 150 tisíc zaměstnanců nadnárodních zaměstnavatelů. Pro Forbes toto šetření připravuje společnost Statista. Průzkum zahrnuje jak zaměstnance na částečný, tak na celý pracovní úvazek, a to z celkem 58 zemí světa. V průzkumu se pak agentura ptala, jaká je jejich ochota doporučit svého stávajícího zaměstnavatele svým blízkým či rodině. Zároveň zaměstnanci hodnotili své zaměstnavatele pozitivních i negativních aspektech. V žebříčku se pak vyskytuje celkem 750 zaměstnavatelů.

Převaha koncernů z USA

Asi třetinu letošního žebříčku tvoří společnosti, které sídlí ve Spojených státech amerických. Mezi celkem 750 nejúspěšnějších zaměstnavatelů dle časopisu Forbes se jich do žebříčku dostalo hned 236. Druhou v tomto smyslu nejúspěšnější zemí se stalo Německo s 91 společnostmi a třetí příčka patří Číně s 57 zaměstnavateli. V šetření agenturu zajímalo také to, jak dobře se zaměstnavatelé vypořádali s pandemií koronaviru nebo jak jsou na tom s ekologií. Tyto anonymně získané odpovědi byly také zahrnuty do žebříčku.

Deset nejlepších zaměstnavatelů světa

A které společnosti jsou tedy nejlepšími zaměstnavateli dle časopisu Forbes? Jak bylo již zmíněno, první příčka patří elektronickému gigantu Samsungu. V první desítce žebříčku se objevují zejména technologické firmy. Za Samsungem se nachází společnosti IBM a Microsoft. Čtvrté místo patří Amazonu.

Zdroj: https://www.protext.cz/zprava.php?id=37842
Náhledové foto – Pixabay

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *