Poslanci mají asi málo práce. Gazdíkův ředitelský vedlejšák to jasně dokladuje

Gazdík

Obraz poslanců se u nás nijak výrazně nemění. Lidé je mají za ty, kteří vydělávají velké peníze za minimum práce. Ostatně chování mnohých tomu jednoznačně napovídá. Nyní se začíná velmi hlasitě hovořit o působení Petra Gazdíka v roli ředitele osmiletého soukromého Gymnázia Duhovka v Holešovicích v Praze 7. Divit se tomu pochopitelně vůbec nelze. Studenti už dokonce sepsali petici, což je také logické.

Má málo, nebo se ve sněmovně nudí?

Jedno, nebo druhé, případně obojí. Jak může mít poslanec Parlamentu České republiky čas na to, aby řešil ještě nějakou jinou práci. Copak je práce poslance takto jednoduchá? Pak by ji nepochybně mohl dělat každý. Gazdík bohužel není jediný, kdo dokáže kumulovat různé funkce a zaměstnání. Že by měl málo peněz? 102 400 korun jako řádovému poslanci mu nestačí? Těžko říct.

Zkrácený pracovní týden nového ředitele

Jste ředitelem školy nebo firmy a pracujete na částečný úvazek. Naprosto nepředstavitelná představa. Vždyť vy jste hlava konkrétní instituce. Možná je Petr Gazdík tak multifunkční a neskutečně vynikající, přesto lze pochybovat o tom, že ředitelování na zkrácený úvazek lze zvládnout. Poslancování na zkrácený úvazek zřejmě ano. Na druhou stranu je třeba říct, že asi řádně vyhrál výběrové řízení, takže řečeno poslaneckou terminologií, jakýsi mandát pro vykonávání funkce má.

Dozimetr stále rezonuje

Studenti se rozhodli sepsat petici, ve které upozorňují nejenom na kumulaci funkcí, ale také na to, že bývalý ministr školství figuroval v nechvalně známé kauze Dozimetr. Jeho známosti s obviněným lobbistou Michalem Redlem jsou více než známé. Měla by tedy taková osoba vlastně působit v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky a zároveň vykonávat funkci ředitele školy? Těžko říct. Nabízí se paralela s jedním podnikatelem vlastnícím velkou firmu a pracujícím kdysi jako premiér této země. Dokonce zvládl i kandidovat na prezidenta.

Zdroje info: Autor, https://www.novinky.cz/clanek/domaci-gazdik-reditelem-gymnazia-zaci-protestuji-40422046,https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zmeny-v-roce-2023-vyssi-minimalni-mzda-i-platy-politiku-222221

Petr Gazdík (uprostřed): Náhledové foto Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky  

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.