Poselství Putinova projevu: Na vině jsou oni

vladimir-putin

Dlouho očekávaný projevu ruského prezidenta proběhl. Nepřinesl ani všeobecnou mobilizaci, ani žádné jiné převratné novinky. Možná svým způsobem dobře, že konflikt naoko dále neeskaloval. Přesto se dá usuzovat, že ruská armáda ještě v nejbližších dnech vyšle zvýšené množství raket zejména na civilní cíle nacházející se na Ukrajině. V projevu se Putin fakticky neustále obhajoval tím, že obviňoval západní země.

Západ jako hlavní viník konfliktu

Podle Putina jednoznačně. Fakticky zdůraznil, že právě Západ chystal trestnou výpravu na Donbas. Západní mocnosti chtěly ovládnout Krym. Rusko se vlastně jen prostřednictvím speciální operace bránilo. Pohříchu na území suverénního státu, což tak nějak Vladimír Putin neřeší. Vždyť podle něj zasahuje v rámci ochrany Rusů především na území Donbasu. Zvláštní, že k masakrům došlo také v oblasti okolo Kyjeva nebo Mariupolu na jiných místech, jež s Donbasem nemají moc společného.

Nakumulované lži se vším všudy

Agresor chce být oblečený vždy v kabátku mírotvůrce a obránce všech šlechetných hodnot. Ostatně Hitler to nedělal jinak. Západu byl Ruskem nabídnut dialog, nicméně byl odmítnut. Samozřejmě nikoli Ruskem. Že šlo o dohodu, která západní země vracela před rok 1997, už tak nějak zapomněl zdůraznit.

Hodnotový odklon západních zemí

Podle ruského prezidenta je citelný. Tradiční hodnoty už na Západě dle Putina neuznávají. Naopak Rusové se podle něj nevzdají lásky k vlastní zemi, k tradicím a ke zvykům předků. Samozřejmě Rusko ctí také hodnoty jiných zemí, jejich kulturu a tradice. O ukrajinských hodnotách nehovořil. Ty ctí ruská vojska, když bombardují civilisty. Nakonec projevu nezapomněl ruský prezident také na minutu ticha za padlé ruské vojáky. Jinak samozřejmě neznačil, že Rusko nemůže prohrát. Stále tomu prostě věří, ač my všichni doufáme v opak.

Zdroje info: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/putin-hajil-nevyhnutelnost-invaze-40396332

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audio-podcast-ptam-se-ja-rude-namesti-se-zaplnilo-tanky-a-vojaky-oznami-putin-zacatek-valky-201289

Vladimir Putin: Náhledové foto Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.