Nový řetězec otevírá v Česku první prodejny

action1

Značky jako Pepco a KiK se na českém trhu pevně usadily a svojí nabídkou levného textilu, hraček, potřeb pro domácnost, dekorací a dalších produktů oslovují tisíce zákazníků. Zmíněným značkám nyní ale přibude konkurence, své první obchody v srpnu otevřel řetězec Action. Během několika příštích týdnů budou následovat další tři a Action tak začne s budováním svého brandu v České republice naostro.

První obchody

Action otevřel své první dva obchody na Kladně a v Hradci Králové, další obchody odstartují v Moravskoslezském kraji, konkrétně v Opavě, Frýdku-Místku a v Ostravě. Původně mělo k otevření obchodů v Čechách dojít už v dubnu, koronavirová epidemie ale plány manažerů narušila.

Česká republika bude osmou zemí, kde Action své obchody otevře, funguje již v Nizozemsku, Belgii, Lucembursku, Německu, Rakousku, Polsku a také ve Francii. Ve třech případech se tedy jedná o země sousedící s Českou republikou, čehož řetězec výhodně využije k propojení dodavatelských řetězců. Při rozhodnutí expandovat do ČR rozhodla podle vyjádření předních manažerů i ekonomická síla země.

action2

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Každý týden 150 nových položek

Action se bude své zákazníky snažit oslovit i svojí tradiční politikou, v nabídce bude mít přes 6000 produktů, z nichž celá čtvrtina bude mít cenovku nižší, než 25 korun. Kromě toho si Action zakládá i na tom, že dvě třetiny nabídky se stále mění. Každý týden se v ní tak objeví až 150 nových produktů.

Každá z prodejen v místě svého otevření vygeneruje alespoň 15 pracovních míst. Action navíc není jediným řetězcem, který v letošním roce zamíří na český trh, tam totiž přibude i Tedi. Čeští zákazníci tak budou mít opravdu z čeho vybírat.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.