Populistický byznys: Schillerová se chlubí rovnými právy pro stejné pohlaví, realita je jiná

Alena Schillerová

Politický byznys je neúprosný a za vítězství lze označit snad úplně všechno. Někteří politici to zkrátka a jednoduše dokážou za jakýchkoli okolností. Bývalá ministryně financí Alena Schillerová je v tomto ohledu vynikající. Ostatně možná i proto ji mnozí uživatelé na sociální síti X označují hanlivě jako Dluženu z Malhostovic. To je ale vcelku jednu. Každý politik má své zastánce a odpůrce. Já se zastavím pouze u toho, jak se tato politička dokázala chlubit tím, že se Česká republika stane 38. zemí světa s rovnými právy pro páry stejného pohlaví. Realita je přitom odlišná.

Politik se musí umět poplácat po ramenou

V každém případě. Alena Schillerová na sociální síti X ihned přišla s oslavným příspěvkem. Psala o tom, že se mašina koalice, která jejich stranu už dva roky ve Sněmovně válcuje, zadrhla. Bez poslanců klubu ANO by onen zákon nemohl projít. Jasně, nemohl, nicméně jde o zákon, který rozhodně ve všem rovná práva párům stejného pohlaví nezaručuje. Fakticky jde o jakési okleštění něčeho, co už ve světě běžně funguje.

Na manželství mohou stejnopohlavní páry zapomenout

Asi tak. Ne, že bych byl já osobně jeho velkým fanouškem, nicméně toto si nejspíše stejnopohlavní páry skutečně přály. Partnerství stejnopohlavním párům neumožní adopci dětí a osvojení bude velmi komplikované. Bude jednoduše možné pouze v případě, že rodičem bude jeden z páru. Lidé se takto budou stejně dělit na jakési dvě kategorie, takže se fakticky nic moc nezměnilo. Hovořilo se o vyhrané bitvě, nikoli válce.

Nic se nestalo, ale chvála přišla

Co vlastně poslanci a poslankyně odhlasovali? Fakticky nic. Změnilo se pramálo, ale někteří už se museli pochlubit, jak to skvěle zvládli. Adopce dětí jsou u nás zkrátka z hlediska názorů velmi nejednotné a podle mnohých jsou role matky a otce pro zdraví a normální vývoj dítěte nezastupitelné. Je až šílené, že se Poslanecká sněmovna zabývá něčím, co fakticky pouze kosmeticky upraví a nic moc dál se neděje. Navíc se tímto mohou ještě někteří pro vlastní profit chlubit.

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://www.novinky.cz/clanek/domaci-poslanci-ve-tretim-cteni-resi-manzelstvi-pro-vsechny-40462329

Alena Schillerová: Náhledové foto Alena Schillerová/ sociální síť X

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.