Politická věc, suchý záchod a pozornosti pro fotbalovou chobotnici

Úplatky

Čas Náčelníka skončil, nastaly časy nejistoty a reformování tuzemského fotbalu. Tedy měly by přijít změny, jež budou vést k něčemu lepšímu. Spousta milovníků nejoblíbenější kolektivní hry světa v to určitě doufá. Roman Berbr je už dva měsíce ve vazbě a začíná se hovořit o tom, že to byl právě on, který stál za mnohým. Už jen všimné, které dostával od svých rozhodčích nebylo zanedbatelné. Pravé šampaňské, propiska se speciálním gravírováním a náušnice pro jeho ženu. To je jen málo z toho, co se mu dostávalo.

Kdo, kde, pro koho

Přesně toto nejspíše samotný náčelník věděl. Měl k tomu také dobrou pomocnici. Vlastní manželku. Vždyť právě ona byla nejvýše postaveným člověkem z České republiky v poli mezinárodního fotbalu. Leč klec spadla. Je pro ilustraci, třeba taková změna delegace rozhodčích při zápase Slávie s Olomoucí. Sportovní ředitel Nezmar zřejmě poděkoval. Gól Bohemky neplatil, ale Královec nařídil penaltu. Spartě pravděpodobně také nebylo lhostejné, kdo bude pískat finále poháru. V domluvách figurovalo jméno sparťana Kruly. Vždyť šlo o bonus 80 milionů a nahlédnutí to fotbalové Evropy.

Jak to bude s Královcem?

Také vcelku zajímavé. Aktuálně dlouhodobě tento sudí už jen tak pískat nebude. Mnozí předpokládají, že ukončí kariéru. A jeho vyjádření týkající se komunikace s Berbrem? Ten údajně chtěl, aby se pískala rovina. Možná ta znamená onen suchý záchod… Skandál je velmi podobný oné kauze Ivánku, kamaráde. Ivan Horník dostal podmínku, pokutu a ve fotbalu nemohl fungovat 10 let.

Vyhrožování a nablýskaná auta

Zajímavé jsou také informace týkající se vyhrožování. Pomezní sudí si měl od Berbra údajně vyslechnout, že to musí zařídit, nebo mu bude vypálen barák. Jinak také fungovaly výhružky typu baseballkou po koulích a podobně. Zajímavá byla určitě také cesta ředitele Vyšehradu Romana Rogoze a kapitána třetiligového Vltavína. V nablýskaném Mercedesu údajně šustily papírky s tím, že si to měl hráč všechno spočítat.

Fiktivní seminář pro mládež

I ten dokázala Berbrova frakce zorganizovat. Plzeňský krajský svaz za něj zaplatil neuvěřitelných 850 000 korun.

Benzínka v Hořovicích

Zajímavý je také příběh čerpací stanice v Hořovicích. Právě tady podle spisu manžel bývalé rozhodčí vložil 105 000 korun na účet své dcery a 110 000 korun na účet vlastněný Nikol Müllerovou, s níž ho často vídali lidé na veřejnosti. Stíhán je tedy za zpronevěru, za což hrozí pětiletý trest.  

Synáček s taťkou

Zajímavé bylo bezesporu i titulování Rogoze s Berbrem. Prvně jmenovaný označoval druhého jako taťku a ten opětoval synáčkem. Celá rodinka tak zřejmě následně s rozhodčími řešila zápasy na pumpách. Tak jako tak už snad tento rodinný klan jen tak do tuzemského fotbalu nezasáhne. Otázkou zůstává, jestli tam ještě nějací synáčci nezůstali…

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.