Nejdražší LEGO stavebnice

S blížícím se obdobím vánočních svátků se sklady zásilkových služeb plní tisícovkami balíků a balíčků. Celá řada z nich v sobě skrývá stavebnici LEGO, která je již několik desetiletí jedním z nejpopulárnějších vánočních dárků. Je to i důsledek toho, že LEGO probouzí v dětech i dospělých kreativitu a fantazii v míře, která nemá u ostatních hraček příliš srovnání. Na rozdíl od doby před revolucí, kdy bylo LEGO vyloženě nedostatkové zboží dostupné jen vyvoleným, v dnešní době jsou ho hračkářství plná doslova až po okraj (nemluvě o tom, že jedna z továren této původem dánské firmy se nachází u Kladna). Stavebnice však i dnes platí za hračku, která je spíše dražší a cenovky některých velkých krabic šplhají do tisíců. Jsou však modely, které se i svojí cenou vyloženě vyjímají.

TMNT Antonio´s Pizza

Jedná se o model, který je tvořen jedním jediným kusem – stroužkem LEGO pizzy v trojúhelníkové bílo-zelené krabičce. Pizza odkazuje na populární animovaný seriál o Ninja želvách. A protože šlo o limitovanou sérii, v níž bylo v roce 2012 vyrobeno méně než 100 kusů tohoto modelu, cena takového kousku přesahuje 4200 dolarů (více, než 90 tisíc korun).

01_lego

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Ultimate Collector´s Millennium Falcon

Hvězdné války jsou stejně jako LEGO celosvětovým fenoménem a proto není překvapivé, že často dochází k jejich spojení. Model nejslavnější vesmírné lodi z univerza Hvězdných válek – Millennium Falcon Hana Sola – je druhou největší stavebnicí v katalogu LEGO. Celkem se stavebnice skládá z 5714 dílků a tomu odpovídá i cena, která činí ve speciální sběratelské edici 5300 dolarů (cca 115 tisíc korun).

Nejoblíbenější stavebnice LEGO: Zdroj obrázku Heureka.cz

HC Andersen´s Clumsy Hans

Exkluzivní model s číslem 4000020 byl vyroben na počest pohádkáře H.C.Andersena v roce 2015 a v počtu pouhých 80 kusů. Cena je nyní 7375 dolarů (až 160 tisíc korun). Pokud jste navíc ochotni složit dostatečnou zálohu, LEGO vám další stavebnici vyrobí.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.