Policie je podle poslankyně Mračkové Vildumetzové v rozkladu a ministr vnitra si zatím rajzuje s cirkusem

Babiš a Vildumetzová

Jana Mračková Vildumetzová si s ministrem vnitra Vítem Rakušanem nějaké servítky nebrala. Prostě ho zkritizuje a je to. Poslední výtka přišla nyní na sociální síti X. Týkala se pochopitelně jeho debat s občany v různých lokalitách v rámci naší země. Ostatně právě odtud pochází hodně fotografií a debaty pochopitelně slouží ministru jako určité PR a novinářů jako živná půda pro parafrázování různých výroků, jež zde padly. Že by tedy policie byla skutečně v takovém rozkladu? No, nejspíše to tak horké asi nebude.

Sněmovní výbor nejspíše řešil rozklad Policie ČR

Paní poslankyně ve svém příspěvku na sociální síti nepochybně řešila fakt, že ministr vnitra ve sněmovně na výboru neřeší aktuální stav Policie ČR. Pravda je taková, že člověk nedokáže pochopit výlety stávajícího ministra, který by měl být v práci. Ano, politická kampaň je pro něj určitě velmi důležitá, nicméně ne každý si můžeme dovolit vyrazit přivydělávat si jen tak jednoduše jinde v pracovní době. Fakt, že dle Vildumetzové ministr rajzuje se svým cirkusem po republice, je nejspíše neoddiskutovatelný.

Rakušan v defenzívě

Ne, nejsme v hokeji při utkání ČR- Rakousko. Ministr vnitra se bránil také příspěvkem. Policie podle něj není v rozkladu a policisté i policistky si takovéto označování nezaslouží. Naopak se policejnímu sboru daří nabírat nové členy. Rozkládat samotný policejní sbor mohou podle Rakušana pouze komentáře podobné tomu, jehož autorkou byla práva paní poslankyně. Ta se brání tím, že excelovské tabulky neodrážejí realitu a že je stále méně policistů na větší rajóny.

Zbytečně útočné komentáře

Že by byla Policie České republiky skutečně v rozkladu, jsem si opravdu nevšiml. Je mnohdy až neuvěřitelné, že na podobné příspěvky na sociálních sítích mají poslanci a poslankyně čas. Když Andrej Babiš jezdil se svým karavanem po republice a měl sedět v Poslanecké sněmovně, paní poslankyně mlčela. Zvláštní. Rozhodně nejsem pro PR kampaň Víta Rakušana, ale měřit by se mělo každému stejně.

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://www.novinky.cz/clanek/domaci-rakusanova-kampan-otrasa-koalici-40459029

Jana Mračková Vildumetzová a Andrej Babiš: Náhledové foto Jana Mračková Vildumetzová/ sociální síť X

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.