Pokračování hradní tragédie: Lidumil Mynář chtěl pomoct fotbalu a 2 roky se na něj nepodívá

Vratislav Mynář

Hradní suita se ještě stále předvádí a většina z nás už bezesporu čeká na prezidentskou volbu, jež tuto smutnou součást našich dějin ukončí. Na povrch začínají vyplouvat další informace, z nichž se obyčejnému člověku zrovna dobře nedělá. V hlavní roli u těch nejnovějších informací je kancléř Mynář. Aby také ne! Vždyť právě on se proslavil mnoha různými prohlášeními a postojem k novinářům. Podobně jako prezident je považuje za mrzkou lůzu. Ostatně nedávné prohlášení o bulvárním Seznamu o tom jasně hovoří. Pan Mynář se ale nyní projevuje především jako příkladný fanoušek Slovácka.

Pls, help

Ano, pomoc v sezonách 2017/18 i 2018/19 1. FC Slovácko skutečně potřebovalo, jelikož se nacházelo na chvostu ligové tabulky. Slovácko by si ale nejspíše existenci vykopalo i tak. Mynář šel nejspíše onomu pověstnému štěstíčku naproti. Komunikace se známým a naštěstí už usvědčeným šíbrem Romanem Berbrem hovoř jasně. Žadonění Mynáře ve stylu „Pls, help“ hovoří jasně. Etická komise FAČR toto jednání vyhodnotila jako narušování regulérnosti soutěže.

Pokuta a zákaz návštěvy fotbalu

Etická komise rozhodla, že Mynář zaplatí pro něj nepochybně směšnou pokutu 50 000 korun a dva roky bude mít zakázanou činnost v jakýchkoli aktivitách spojených s FAČRem. Mimo jiné vyšlo najevo, že aktivity hradního kancléře byly opakované. Hovořil o tom předseda Etické komise FAČR Jan Eisenreich.

Mynář není sám, což ho ale neomlouvá

Hradního kancléře nemůže omlouvat vůbec nic. Naopak, jeho arogantní chování mu ještě spíše přitíží. Přesto je třeba se zeptat na jednoduchou otázku. Proč nebyl postižen nikdo z dalších lidí, kteří měli v odposleších nepochybně prsty také? Vždyť v odposleších se mluví také třeba o Jiřím Bílkovi, Janu Nezmarovi nebo Josefu Chovancovi a jiných. A co třeba takový vysmátý Šádek? Ten je spokojený jako želva. Nikdo mu nic nedokázal a je v podstatě čistý. Tak jako tak v člověku vyvstává pocit, že chobotnici bylo useknuto chapadlo, ale jinak funguje v pohodě dál. A to je smutné.  

Zdroje info:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/sport-fotbal-jina-liga-psal-berbrovi-ted-hradni-kancler-mynar-nesmi-dva-roky-pracovat-ve-fotbale-220096  

https://www.irozhlas.cz/sport/fotbal/vratislav-mynar-vedouci-hradni-kancelare-pokuta-od-facr-kolik-dostal_2211251549_mim

Vratislav Mynář: Náhledové foto David Sedlecký https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Vratislav_Mynář_Praha_2013.jpg

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.