Jak budou letos vypadat vánoční trhy v Praze? Máme se na co těšit

Praha

Nebyly by to snad ani Vánoce, kdyby v centru města nesvítila světla svíček a nevoněla skořice. Stánky s oblíbenými nápoji i dobrotami, které se v nich tradičně prodávají, budou letos po covidových letech opět v plné síle. Příjemná adventní nálada, která doprovází atmosféru nadcházejících vánočních svátků, je často spojena také se zajímavými doprovodnými programy. Jak budou letos vypadat ty pražské, tedy ty největší u nás?

Kam si můžete přijít užít vánoční pohodu?

Vánoční trhy tedy naštěstí letos proběhnou bez covidových opatření, a navíc snad nebudou příliš omezené ani navýšením cen energií. Díky zastropování cen si budeme moci užívat vánočních trhů v klidu. Ty proběhnou jako tradičně na několika místech.

Pražské vánoční trhy proběhnou na Staroměstském náměstí v termínu od 26.11. do 6.1. 2023. V prodejních stáncích se zbožím můžeme nakupovat po celý týden včetně víkendů, a to v době od 10 do 22 hodin. Ve stáncích s občerstvením můžeme hodovat až do pozdní půlnoci. Nebudou zde chybět ani koncerty, divadelní a dětská představení, ani oblíbená minizoo spolu s betlémem. Doprovodné akce vyvrcholí především na Mikuláše a poté na Silvestra.

trhy

Foto: Pixabay

A na co ještě můžete těšit?

Je to především tradiční vánoční strom. Tím bude letos smrk, který měří impozantních 25 metrů. Nechybí na něm ani více než šesti kilometrový ozdobný řetěz. Obdivovat ho bude možné až do příchodu Tří Králů. Letos bude strom slavnostně rozsvícen na první adventní neděli, tj. 27. listopadu.

A kde můžeme navštívit ještě další trhy?

Vánoční trhy ve stejném čase nebudou chybět ani na Václavském náměstí. I zde proběhne rozsvícení slavnostního vánočního stromu, a to v pondělí 28. 11. 2022 v 16.30 hodin. Nebude chybět prodej vánočních tradičních předmětů ani cukrovinek. Stejně tak se strom rozsvítí i na jiných místech. Již tuto neděli, 27.11., se rozzáří strom přímo na Pražském hradě, na Andělu, a na Náměstí Jiřího z Poděbrad.

Zdroje informací: https://www.e15.cz/vanocni-trhy-praha-2022-advent

https://www.praguest.com/cz/vanocni-trhy-v-praze

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.