Pojištění

Pojistné podvody – klienti jsou vynalézavější, pojišťovny odhalují čím dál více podvodů

Pojistné podvody jsou jedním ze způsobů, jak si rychle přijít k penězům. Někteří lidé jsou ochotni utrpět i nějakou tu bolest. Pojišťovny hlásí čím dál větší výskyt podezřelých pojistných událostí – a také stále větší počet pojistných podvodů, kteří jejich detektivové odhalí. Jen loni tak pojišťovny ušetřili na 1,3 miliardy korun. A také průměrná výše pojistného podvodu vzrostla ze 196 na 232 tisíc korun.

Jak lidé podvádí?

Zřejmě nejjednodušším způsobem je škodu si zcela vymyslet. I když nic nebylo poškozeno, klienti jsou ochotni škodu nahlásit a doufat, že dostanou peníze. Vždyť nahlásit pojistnou událost mohou jen přes internet. Někteří lidé skutečně škodu na svém majetku utrpí, ale skutečná příčina není kryta pojištěním. A tak si klienti vymyslí jinou příčinu škody, kterou již placenou mají. Dalším způsobem je posouvání vzniku škody – například když si přestanou platit určité pojištění a škoda nastane.

Nejoblíbenější podvod

Zdaleka nejoblíbenějším podvodem mezi všemi je navyšování škody. To nastává v případě, že škoda se skutečně stane, a dokonce je i pojištěná. Klient ale chce získat více, než na co má nárok. Všechny jmenované podvody se nejčastěji týkají právě aut. Lidé si totiž myslí, že vymyšlení nebo naaranžování dopravní nehody je mezi všemi pojistnými událostmi nejjednodušší.

Jaké hrozí pokuty?

Každý z podvodníků se při odhalení může dostat do značných problémů. Do jak velkých, to záleží na tom, jak moc peněz chtěl z pojišťovny svým podvodným jednáním vymámit. Hrozí odnětí svobody, a to od dvou do deseti let, propadnutí věci i peněžitý trest. Podnikatelé navíc mohou dostat zákaz své činnosti. V případě opakování jsou tresty samozřejmě mnohem vyšší, než byli původně.

Finance jsou velmi zajímavou oblasti. Mám zkušenosti a ráda se o ně s vámi podělím.

1 komentář

  1. Petr Odpovědět

    Pojišťovny neodhalují více podvodů ale dělají vše proto aby pojistné plnění nemusely plnit a ten zbytek je jen že pojistníci se brání
    Příklad (měly jsme v uzavřeném výběhu v uzamčené zahradě slepice někdo je ukradl verdikt pojišťovny sice to bylo v u zamčené zahradě ale na výběhu nebyl visací zámek tak nemáte nárok na pojistnou událost další rok se to opakovalo s tím rozdílem že už tam byl visací zámek ale pojistné plnění nemohlo nastat neb ten zámek nebyl schválen pojišťovnou) s takovým jednáním v různé věci jsem se setkal na pojišťovnách vícekrát tak jsem pojištění domácnosti zrušil a ušetřil jsem nejen peníze ale i zbytečné jednání z pojišťovnama

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *