Pojistěte si své domácí mazlíčky

Věděli jste, že také své domácí mazlíčky můžete nechat pojistit? Stejně jako pojišťujete svou domácnost, auto, nebo jiný majetek, i u domácích mazlíčků tak můžete v případě splnění pojistné události ušetřit nemalé peníze. Toto pojištění můžete využít za každé ošetření ve veterinárním zařízení v případě náhlého onemocnění nebo úrazu vašeho mazlíčka. Pojistit tak můžete svého psa nebo i kočku.

Zřízení pojištění online

V dnešní době už se jedná o natolik používaný druh pojištění, že jej můžete zřídit online. Nejenže tak uchráníte svou peněženku v případě úrazu (například zlomeniny) nebo úhynu zvířete, připojistit se můžete také v rámci odpovědnosti za škodu způsobené vaším mazlíčkem. Aby nemohlo dojít k pojistnému podvodu, musíte k žádosti přiložit potvrzení od vašeho veterináře o zdravotním stavu zvířete.

Na co se vztahuje pojištění?

Jednotlivá pojištění se mohou podmínkami lišit, v dnešní době ale pojišťovny nabízejí následující druhy pojištění pro domácí mazlíčky:

  • Veterinární pojištění (sem můžeme zahrnout veškerá ošetření, která nezbytně vyžadují veterinární léčbu, jako je veterinární vyšetření či ambulantní ošetření, hospitalizace, anestezie, chirurgické zákroky, použitý materiál a použití diagnostických přístrojů, předepsaná medikace.
  • Pojištění úhynu (předmětem pojištění v tomto případě znamená úhyn nebo nutné utracení zvířete.
  • Připojištění odpovědnosti z vlastnictví pojištěného zvířete (sem můžete zahrnout různé nehody, například zničený oděv nebo způsobená dopravní nehoda v důsledku útěku vašeho dítěte apod.

Cena pojištění

Cena pojištění se odvíjí na základě toho, co všechno chcete pojistit. Důležitým faktorem je také zdravotní pojišťovna – každá může mít jiný sazebník a nabízet různé balíčky pojištění vašich domácích mazlíčků.

Finance jsou velmi zajímavou oblasti. Mám zkušenosti a ráda se o ně s vámi podělím.