Pojištění schopnosti splácet

Pojištění schopnosti splácet má svá úskalí

Schopnost splácet své závazky má každý z nás pochopitelně odlišnou. Obecně platí, že když si člověk bere úvěr anebo se zavazuje k čemukoli jinému, měl by pochopitelně přesně vědět, jak na tom finančně je a svou situaci nepodcenit. Existuje nicméně i pojištění schopnosti splácet, které se vyznačuje tím, že dokáže v určité finančně nepříjemné a tíživé situaci pomoct. Právě na tento druh pojistky se soustředíme podrobněji a podíváme se, v čem tkví jeho nevýhody a možná úskalí.

Jak funguje pojištění schopnosti splácet?

Ne všichni v současné době bohužel chápou základní princip pojištění schopnosti splácet. Mnozí si myslí, že prostě a jednoduše za ně pojišťovna zaplatí jejich závazky, když jim nejsou schopni dostát. Tak jednoduché ale všechno určitě není! Veškeré podmínky, kdy pojišťovna uhradí za vás. Tyto podmínky je třeba nastudovat velmi pečlivě, jinak budete jako klient té či oné pojišťovny nemile překvapen v momentu, kdy bude požadovat pojistné plnění.

K jakým produktům se toto pojištění uzavírá?

Pojištění schopnost splácet se standardně uzavírá k nejrůznějším finančním produktům. Jmenovat bychom mohli například následující:

–          jakékoli spotřebitelské úvěry

–          hypotéky všeho druhu

–          osobní půjčky v bankách

–          finanční leasing, a to klasický i operativní

–          revolvingové úvěry

–          půjčky u kreditních karet

–          nákupy na splátky

–          překlenovací úvěry a také řádné ze stavebního spoření

Krytí různých pojistných událostí

V rámci pojištění proti neschopnosti splácet může být kryto hned několik pojistných událostí. Jmenovat bychom mohli zejména pojistku vztahující se na smrt a invaliditu člověka. Zapomenout nemůžeme ani na pracovní neschopnost a také na ztrátu zaměstnání, a to ne vlastní vinou pojištěnce. Nevýhodná je tato pojistka zejména u krátkodobých půjček, které vám značně prodraží. Pravděpodobnost problémů se splácením je u nich minimální. Naopak u hypoték a dlouhodobých úvěrů se může vyplatit.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *