nemoc

Pojištění nemoci se může a nemusí vyplatit

V dnešní době se můžete připojistit také v případě nemoci. Pojišťovny v tomto kontextu nabízí hned několik produktů. Může jít o pojištění závažných onemocnění, pojištění dlouhodobé péče, pojištění pobytu v nemocnici, připojištění u pojištění pobytu v nemocnici a další produkty. Vše záleží na tom, jakou máte sjednanou pojistku. Nemoc může totiž znamenat nejen problémy zdravotní, ale také finanční.

Na co si dát u pojištění pozor?

Pojistit se můžete na konkrétní choroby. Od těch běžnějších (jako je například rakovina či mrtvice) až po ty exotické (ebola, zika, Reyerův syndrom). Bez ohledu na to, na jakou chorobu jste se pojistili ale záleží také na tom, zda tato choroba není ve smlouvě omezena závažností. Nejeden klient pojišťovny se po operaci srdce divil, proč mu pojišťovna nechtěla nic proplatit – teprve po prozkoumání zjistil, že se pojistil na dvojnásobný bypass, ne na jednoduchý.

Na jaké nemoci se nechat pojistit?

Pokud se chcete pojistit, pak se vám vyplatí vybírat nejběžnější choroby v ČR. Mezi ně patří rakovina, mrtvice, roztroušená skleróza a infarkt. Ty pojišťovny kryjí již od nejmírnějších forem. Dalším skvělým produktem pojišťoven je pojištění zdravotních následků. To znamená, že se můžete pojistit proti ztrátě schopnosti řídit auto – tuto schopnost můžete ztratit v důsledku několika nemocí (epilepsie, cukrovka, srdeční onemocnění, úraz, atd.).

Vyplatí se toto pojištění?

Obecně platí, že za pojištění platíte tím více, čím delší je pojistná doba. Pokud se ve svých 35 letech chcete pojistit až do 65 let proti některé z nemocí, zaplatíte okolo deseti tisíc korun ročně. To, zda se toto pojištění vyplatí, je na zvážení každého klienta. Velice záleží také na tom, na kolik se pojistíte (což také ovlivňuje cenu pojistky).

Finance jsou velmi zajímavou oblasti. Mám zkušenosti a ráda se o ně s vámi podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *