Putin

Pohled Ruska: ČR je nesamostatná země v čele se zrádcem

Kauza Vrbětice hýbla česko-ruskými vztahy až neskutečně a aktuálně se nacházejí na bodu mrazu. Divit se této skutečnosti až tak moc nelze. Vždyť Rusko je velmi silným hráčem na geopolitickém poli, aby si nechalo diktovat podmínky zemí typu České republiky. Svědčí i o tom i velmi zajímavé názory ruského politologa žijícího v Praze Alexandra Morozova. Ty prezentoval v rozhovoru pro deník iDnes. My se na některé z nich podíváme podrobněji.

Globální konflikt, nikoli jen ČR

Rusko považuje za své největší soky USA a Evropskou unii. Putinův pohled je takový, že Česká republika pro něj není samostatnou zemí, která by si mohla dovolit činit svá vlastní rozhodnutí.Aktuálně jsou tak česko-ruské vztahy nejhorší, ač se politici snažili zejména po roce 2014 udělat spousty vstřícných orků směrem na východ. Především delegace prezidenta Zemana a několika podnikatelů do Moskvy se stala v mnohých tuzemských médiích tématem číslo jedna. A výsledek. celková lhostejnost ze strany Kremlu.

Zastane se nás EU?

Měla by, nicméně nic není jisté. Pokud ano, bude to přilití dalšího oleje do ohně. Ostatně není to tak dlouho, co Sergej Lavrov hovořil o tom, že je Rusko připraveno přerušit veškeré styky s Evropskou unií. Možná se vyvíjí model dalších vztahů s Ruskem a třeba dostane EU facku a na věc se bude dívat jinak.

Součást studené války?

Podle Morozova jednoznačně ano. Rusko vnímá situaci tak, že všechny kroky malých států typu naší země řídí USA. Pro Putina je konflikt s ČR součástí velkého soupeření s EU. Záležet bude na jednání Putina s Bidenem, které se nepochybně chystá.

Role prezidenta Zemana?

Krok Babiše byl velmi tvrdý a z pohledu Vladimíra Putina neočekávaný. Náš prezident se k tomu zatím nevyjádřil nicméně vše s Babišem zřejmě projednal. Kdyby se premiér nejprve obrátil na EU, možná by byla situace jiná. Podle Morozova je Zeman možná považován za zrádce. V Rusku budou asi hledat, kdo přiměl Babiše vystoupit s takto sebevědomým prohlášením. Protičeská kampaň se prostě tak jako tak rozjede.

Zdroj info: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/alxandr-morozov-rozhovor-rusko-cesko-vrbetice-vyhosteni-diplomatu.A210422_160017_zahranicni_aha?zdroj=top

Vladimir Putin: Náhledové foto Pixabay

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

7 komentářů

 1. 0703 Odpovědět

  POHLED RUSKA: ČR JE NESAMOSTATNÁ ZEMĚ V ČELE SE ZRÁDCEM
  =====================================================================
  No a rusko je banda debilů , jako u nás ve vládě. a ani se tomu nelze nějak divit. takový ministtr ehmmm ehmmm ehmmm s tím vyhoštěním do konce kvštna to totálně podělal. Do 26.4. budou všichni rusi mimo území Čr a ne jen z velvyslanectví v Praze, ale i v Brně atd. a + všichni co tady nemají trvalý pobyt. Ti co mají přezkoumat jestli nešlo o podvod se svatbou a adios mučačo. A nne ehmmm ehmmm. Jů to by Ivan skákal 🙂 🙂 🙂

 2. Zdenál Odpovědět

  Rusko není banda debilů. Jsou to převážně nešťastní lidé, kteří se snaží z této bolševické země prostě někam zmizet. A když se to nedaří, upnou se k alkoholu. U nás to bývalo desítky let stejné. Za to, že jsou hodně zaostalí také nemohou, po vraždě cara prostě nic jiného jako komunismus nezažili. Navíc není na světě země, kde by rusa měl někdo rád.

  1. Martin Vaněk Odpovědět

   Dohledejte si fakta: Uljanov, alias Lenin, byl německým agentem, importovaným do Ruska, aby odstranil Romanovce, placeným ze švýcarských a amerických kont. Tzv. socialismus nebyl nic jiného, než-li pokus o destabilizaci země, a zatažení ji do občanské války, kterou by následně využili západní „demokracie“ v ovládnutí země. Stejný model je využíván stále – africké země, Jugoslávie, Ukrajina, Sýrie, Libanon, Irsko, Španělsko, Itálie…, jenže v Rusku se to vymklo z rukou, a mohou děkovat Stalinovi, že nepropadli demokratickému otroctví jako jinde.
   Takže to, co vy považujete za „komunismus“ sovětského typu je vlastně západní nástroj na zotročování suverénních zemí.

 3. Martin Vaněk Odpovědět

  Ani se nedivím, že žijeme v rozkradené a zdevastované zemi po sametových zlodějích – když čtu zdejší příspěvky, spíše se divím, že ještě nejsme na úrovni Somálska, kam úspěšně směřujeme po třiceti letech vlády sametové Chátry 77 a jejích zlodějských pohunků.
  Ale v jedné věci se prezident Putin mýlí: jsme sice nesamostatná země z omezenou suverenitou, ale zrádce havel jejiž mrtev…

 4. Vlastimír Odpovědět

  zeman je moudrý člověk,a ti šakalové z demo žumpy až se zmocní moci tak náš národ dovedou akorát do smrduté žumpy svých pochybných činů! Bože opatruj česko!!!!!

 5. Vladimír Odpovědět

  Za svůj ne zrovna krátký život jsem učinil jistou zkušenost. Kdykoli nás z Moskvy chválili, stálo to u nás za … však víte za co! Nyní nám spílají a to mi dává novou naději.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *