Pohádka o panu Ševčíkovi, který šel jen tak kolem

Miroslav-Ševčík

Byl jednou jeden děkan vysoké školy, který pomáhal hodným a zlým bral. No, i takto po jánošíkovsku bychom mohli začít. Děkan Národohospodářské fakulty Miroslav Ševčík se náhodou vyskytl přímo v místě, kde zasahovali těžkooděnci proti davu. Jeho slova o tom, že šel z rodinné oslavy a jen se přimotal k danému incidentu skutečně vypadají jako pohádka. Jak by se mohl ostatně mohl jen tak zaplést do vyhroceného konfliktu?

Cestou z rodinného setkání

Jdete si tak z rodinné oslavy a najednou vás zastaví Národní muzeum a těžkooděnci. Opravdu zajímavé. Samotný děkan Ševčík hovořil právě o tom, že šel z rodinného setkání a o pomoc ho požádal zraněný člověk, kterému zjevně ubližovaly pořádkové služby. S policisty se Ševčík střetl v momentu, kdy odcházel. Na jakémkoli sundávání vlajky podle jeho slov podíl neměl. Jeho konání tak jako tak zrovna dvakrát z veřejnou funkcí, již vykonává, nekoresponduje.

Škola vydá prohlášení

Nepochybně. Národohospodářská fakulta ještě k samotnému činu poví své. Rektor VŠE Dvořák se se Ševčíkem sejde dnes. Ševčík si nicméně Rektor VŠE Dvořák se v pondělí s Ševčíkem zřejmě myslí, že je možné oddělit soukromé názory od vykonávání veřejné funkce. Mnohdy to bohužel možné rozhodně není. Počítat je ale třeba s tím, že Senát Národohospodářské fakulty stojí za děkanem a jiné cesta k odvolání jen tak nevede.

Není to jeho první akce

Jasně, člověk má nárok na vlastní názor. Pokud ale vykonává takto vysokou veřejnou funkci, měl by se nějakým způsobem hlídat. Ostatně sám Miroslav Ševčík se už objevil po boku Ladislava Vrabela, který má nyní sám velké problémy a zmizel z ústředí demonstrací a protivládních akcí. Soudí se skrze mnohamilionové dluhy, které zřejmě má a nestíhá je splácet. Jak tedy nakonec pohádka a hodném a obětavém pánovi, který pomáhal u Národního muzea, dopadne, nejspíše uvidíme v blízké budoucnosti.

Zdroje info: Autor,  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-kauzy-dekan-sevcik-po-boku-dezinformatoru-rektor-se-zlobi-tim-to-ale-konci-216595?, https://www.novinky.cz/clanek/domaci-dekan-sevcik-se-po-demonstraci-pokusil-dostat-do-narodniho-muzea-vse-se-to-nelibi-40425595?. 

Děkan Miroslav Ševčík: Náhledové foto Vysoká škola ekonomická v Praze

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.