Podvodníci lákají na koupi balíčků s překvapením, zneužívají Českou Poštu

balíček

Lidé se v poslední době stávají čím dál častěji oběťmi podvodných prodejců. Tzv. nevyzvednuté balíčky, které si údajně nikdo nevyzvedl za celý loňský rok, se nabízí nyní za symbolickou cenu. To vše jménem České pošty. Ve skutečnosti je to ale jinak a jde o podvod. Nenechte se nachytat.

Balíček s překvapením

Balíčky s překvapením si objednávají ti, kteří se těší na hodnotný dárek uvnitř. Prodejci, kteří prodávají balíčky s bezcennými krámy, klamou důvěřivé zákazníky, kteří chtějí výhodně nakoupit. Jak to funguje? „Ztracené kufry z pražského letiště můžete pořídit jen za pár korun.“ I takové falešné inzeráty již byly lidem nabídnuty. Lidé potom věří, že mají šanci objevit v balíčku za několik desetikorun třeba tablet.

balíček

Foto: Pixabay

Inzeráty se zpravidla tváří jako věrohodné. Jsou přitom zaštítěny jménem důvěryhodné instituce, např. zmíněné České pošty. S Českou poštou ale nemají tyto inzeráty nic společného. V každém případě je ale lépe na linky vůbec neklikat a už vůbec nevyplňovat žádné osobní údaje. Jedná se o podvodníky, kteří chtějí z lidí vylákat buď peníze nebo osobní údaje.

Vyjádření České pošty je jednoznačné. Pošta žádné nevyzvednuté balíčky neprodává a žádné reklamy tohoto typu nemá. Od začátku do konce je celý systém podvodný. Pokus vrátit následně zásilku bývá samozřejmě marné, prodejci po zakoupení balíčku se zákazníky už nekomunikují.

Podpora influencerů

Některé surprise balíčky propagují bohužel i někteří youtubeři, kteří se tak stávají součástí tohoto podvodu. Podvodné inzeráty se objevují v různých podobách s jediným cílem oklamat zákazníka. Nejvíce se jich objevuje v období Vánoc, kdy se lidé za snaží získat něco užitečného. Překvapení ale prakticky vždy končí fiaskem.

Zdroje informací: https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-ztracene-baliky-s-prekvapenim-podvodnici-zneuzivaji-jmena-ceske-posty-40450925#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.hp

https://zpravy.aktualne.cz/finance/nakupovani/firmy-prodavaji-nedorucene-baliky-lakaji-na-prekvapeni-casto/r~874efa1e1a6b11ee8b4e0cc47ab5f122/

 

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.