Podnikání s tělem: Hvězdy OnlyFans vydělávají miliony

Selfie Modelka

Online platformy tvoří úplné nové odvětví ekonomiky. Influenceři, jejichž jedinou přidanou hodnotou je to, že mají vysoký dosah díky počtu sledujících, vydělávají na nejrůznějších reklamních a propagačních akcích velké peníze. Nyní se hojně rozšiřuje také podnikání ve formě tvorby nejčastěji lechtivého obsahu na platformu OnlyFans. Možná vás překvapí, kolik peněz si největší hvězdy této scény mohou vydělat. Dělat to přitom může každý.

OnlyFans zažilo boom za pandemie

CO je vlastně ona platforma OnlyFans? Jde o síť, kde autoři (uživatelé) nahrávají svůj obsah. Ať jde již o fotky, videa, či si jen píšou a popřípadě vyvíjí jiné aktivity směrem k dalším uživatelům. Jiní uživatelé zase platformu používají jen ke konzumaci obsahu. Dávají tedy placená předplatná daných autorů, kupují jejich jednotlivá videa či fotky, píšou si s nimi. Právě tímto pak uživatelé, kteří svůj obsah zpoplatňují vydělávají peníze a nutno říci, že velká část obsahu, který je zde tvořen, je přinejmenším lechtivý, často však také vyloženě pornografický, mnohdy tak ve videích nechybí ani nejrůznější erotické pomůckyerotické pomůcky. Nejde však o jediný obsah. Tvoří zde také fotografové, hudebníci, Influenceři a podobně. Velký boom v počtu uživatelů a aktivních autorů pak nastal s pandemií koronavirového onemocnění covid-19, který zachvátila celý svět.

Kolik si vydělají čeští uživatelé OnlyFans

Asi nejznámější českou uživatelkou, která tvoří na OnlyFans, je influencerka a tvůrkyně, která se označuje jako Xholakys, vlastním jménem Valérie Holáková. Ta svými lechtivým obsahem vydělává patrně nejvyšší částky. V rozhovoru mimo jiné šokovala, když prozradila až třímilionové měsíční výdělky. V dalším rozhovoru pak vystupovala česká influencerka Anna Hamannová, známá na Tiktoku a ostatních sítích také jako Kafu, která se vyjádřila, že její příjmy se přibližují příjmům Xholakys. Patrně tedy také půjde o nízké jednotky milionů ročně, přičemž nutno dodat, že obě autorky udávají, že jde o dobré měsíce a výdělek rozhodně není konstantní.

Světové osobnosti

OnlyFans to však zdaleka není jen český rybníček. Například americká uživatelka Angela White si vydělá až 300 milionů korun za měsíc. Peníze má od předplatitelů a uživatelů, kteří kupují její obsah. Tedy od fanoušků. Bella Thorne zase dokázala za jeden den v roce 2020 vydělat přes milion dolarů. Vysokých příjmů dosahuje také Rojeana Macapagel. Nutno dodat, že tato autorka netvoří erotický obsah. Prostě jen tvoří obsah ohledně péče o své vlasy.

Zdroj: https://www.expresfm.cz/vip/milionari-z-onlyfans-na-provokativni-siti-vydelavaji-i-celebrity-nebo-divka-ktera-si-hraje-s-vlasy-bella-thorne-ziskala-milion-za-den/, https://www.extra.cz/onlyfans-jako-tovarna-na-penize-kafuu-odhalila-milionove-vydelky-slape-na-paty-xholakys-789a9?utm_source=Facebook.com&utm_medium=Social-organic&utm_campaign=extra&utm_content=redakce&fbclid=IwAR33E9QCrki8xEQ1FBFvx3ezn8p1tDaxanA9K86mK8YEVMfRnVa7KwRyoY8

Náhledové foto: Pixabay

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.