Pekarová se jela na hory rozloučit s těmi, které zřejmě sama vyhodila

Markéta Pekarová Adamová

Konečně přišel výlet na hory. I poslanci si musí oddechnout. Ne, nikoli, vždyť tam mohou jet pracovně. Ostatně takto to pojala i předsedkyně Poslanecké sněmovny Pekarová Adamová. Osobně vyrazil do Harrachova, aby se rozloučila s uprchlíky, kteří byli tak nějak vystěhováni z poslanecké chaty. Byla fakticky zamávat lidem, které nejspíše vyhodila z této chaty ona samotná.

Ukrajinci nebyli chtění

Nepochybně, fakticky jim zamávala Kancelář Poslanecké sněmovny. Kdo má za toto rozhodnutí odpovědnost? No, Pekarová Adamová určitě nestála stranou. Ukrajinci naplnili onu zmíněnou chatu pouze ze 40 %, což se zrovna dvakrát nerentovalo. Tím pádem se s nimi museli v Harrachově rozloučit.

Poslanecký zájem je nízký, když nenapadne sníh

Že by byl zájem poslanců o rekreaci v Harrachově extrémní, se rozhodně podle zdejšího starosty říct nedá. Jestliže ale napadne sníh a zimní situace se změní, lze očekávat větší příval návštěv. Ostatně na Vánoce i Silvestr budou mít zcela jistě obsazené termíny. Dovolená na horách se rozhodně zákonodárcům a jejich rodinám bude hodit. Dostat se na čerstvý vzduch za solidní peníze stojí za to. A nějaká empatie? Nač?

Kolik nás stojí peněz provoz podobných objektů?

Toť otázka, která se tak trochu otevřela. Státní zaměstnanci mají mnohdy takové výhody, jaké tady byly za dob socialismu. Pravda je ta, že lidé podobní paní Pekarové a dalším nejspíše dají přednost exotice nebo vyšší kopečkům. I tak je ale třeba upozornit na to, kolik podobných objektů se u nás nachází a jak vysoké částky za ně jaké daňoví poplatníci budeme muset vydávat. V době, kdy se šetří, je to přinejmenším nemorální. S tím si ale hlavu nikdo moc lámat nebude. Bohužel.

Zdroje info: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-pekarova-jela-za-uprchliky-kteri-musi-opustit-snemovni-chatu-v-harrachove-221071  https://alesmerta.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=795232

https://eurozpravy.cz/domaci/pekarova-adamova-se-vyjadrila-ke-kauze-s-uprchliky-z-harrachova-ceka-je-stehovani.pskiyf7r

Náhledové foto: Markéta Pekarová Adamová/Twitter

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.