Hledáte netradiční zážitek? Pronajměte si italské městečko

Itálie

Některá italská města jsou známá tím, že nabízí zájemcům koupi domů za symbolické ceny. Tím ale Itálie neříká poslední slovo o rozhodně se nejedná o jedinou zajímavou nabídku. Pokud vás atmosféra tradičních italských městeček oslovuje, nemusíte si rovnou kupovat zchátralý dům. Co třeba okusit pocit skutečného šlechtice, který vlastní celé město?

Cesta za nevšedním zážitkem

Kdo by netoužil po nevšedním zážitku? Co takhle splnit si alespoň jednou za život svůj tajný sen? Právě to je možné v italském regionu Marche, kde si lidé mohou pronajmout sami pro sebe celé městečko.

Na jeden den vás toto italské městečko vyjde na částku v přepočtu kolem 36 tisíc korun. Celé městečko Petritoli, které leží v údolí pohoří Monti Sibillini, nabízí pronájem veškerého území včetně divadla i místního zámku, ve kterém můžete ubytovat najednou až kolem stovky hostů. Ti budou mít navíc k dispozici krásnou zahradu i s bazénem.

Region Marche

Foto: Pixabay

Pronájem městečka

Pronájem městečka pro větší skupiny se báječně hodí nejen k tradičním svatebním oslavám, ale může být i krásným překvapením narozeninové party. Minimální doba pronájmu města Petritoli jsou tři dny. Pokud byste ale toužili pronajmout si objekt na celý týden, nebyl by to nejspíš žádný problém.

V rámci ubytování nebude chybět ani zmíněné barokní divadlo, kde si můžete s ostatními společně zahrát improvizované představení. V blízkosti zámku a okolí také najdete i různé bary, restaurace, vinárny, obchody apod.

Pokud již vám tak pronájem penzionu nebo rekreační chaty přijde fádní, zkuste to v městečku Petritoli.

Zdroje informací: https://magazin.aktualne.cz/italske-mestecko-si-lide-mohou-pronajmout-jen-pro-sebe-ideal/r~5ca53f9c6f1911eda3c0ac1f6b220ee8/

https://www.forbes.com/sites/michellegross/2022/11/30/you-can-rent-this-entire-italian-village-for-1500-per-night/

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.