Oddlužení manželů

Podmínky oddlužení manželů

Vyhlášení osobního bankrotu dnes nepředstavuje nijak zvláštní záležitost. Jedná se prakticky o odpuštění až 70 % dluhů konkrétní fyzické osobě. Ta má díky tomuto institutu šanci dostat se opět do situace, kdy bude schopna dostát svým závazkům. Jinak řečeno, veškeré pohledávky se sloučí do jedné jediné, které bude splácena mnohem jednodušeji. Na oddlužení fyzické osoby se ale nezaměříme. Podíváme se na konkrétní charakteristiky společného oddlužení manželů, které je do jisté míry specifické.

Jaké jsou podmínky oddlužení manželů?

Určitě není od věci podívat se na společné oddlužení manželů z hlediska podmínek. Oba dva manželé musí zkrátka splňovat základní stanovená kritéria, po jejichž splnění může být zmiňovaná instituce realizována. V první řadě je důležité zaplatit minimálně 30 % dluhů, které jste zatím nebyli schopni umořit. Důležité je mít také minimálně 2 věřitele. Většinou jich samozřejmě bývá větší množství, nicméně minimum je stanoveno právě na 2 osoby. Dále je nezbytné, aby dluhy byly po datu splatnosti. Prokazatelně musí být dokázáno i to, že manželé nejsou schopni své závazky v žádném případě splácet.

Profesionální služby se vyplatí

Pokud se momentálně rozhodujete pro institucializovaný osobní bankrot ve vašem manželství, stojí za to svěřit veškerou administrativní činnost. Oddlužení není nic jednoduchého, co byste pojali kompletně sami, a tak se vyplatí vybrat si toho správného zprostředkovatele. Právě on si může vědět rady ve všech oblastech.

Transparentní podmínky pro oddlužení

Určitě není od věci zjistit si veškeré podmínky pro poskytování osobního oddlužení manželů. Pokud si i tyto produkty porovnáte, máte šanci zvolit co nejvýhodnější podobu. Vynikající porovnání nabízí portál půjčka.co. Právě tady si jednoduše online najdete příslušné charakteristiky oddlužení a máte jasno.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *