Podle Babiše měla Česká televize o vítězi voleb na Slovensku jasno: Dokladuje to videem Bobošíková

Babiš Fico

Radost Andreje Babiše z vítěze slovenských voleb zdá se být skutečně nekonečná. Vždyť jeho kamarád Fico nejspíše sestaví vládu a teoreticky se může ještě s budoucím premiérem naší země Andrejem Babišem. Tomu stačí jen vyhrát příští volby. Preference má solidní, voličskou základnu klasickou jako vždy, navíc loví i v těch nejspodnějších vodách. Tak jako tak nyní Andrej Babiše na sociálních sítích vytahuje video Jany Bobošíkové. Trapné a smutné.

Video kandidátky na všechno

Nevím, zdali by bylo možné najít funkci, kterou by Jana Bobošíková nechtěla zaujímat. Tato kandidátka takřka na všechno většinou skutečně jen kandidovala. Tedy když pomineme post poslankyně Evropského parlamentu, kde byla zvolena v roce 2004 za Nezávislé. Následovala neúspěšná kandidatura na prezidentku za KSČM a kandidatury do Poslanecké sněmovny, na primátorku Prahy a do Senátu. Nyní paní Bobošíková komentuje dění a vysílá na Youtube. Její kanál je dle mého názoru zábavný, často mi ale vyznívá spíše trapně. Mnozí uživatelé sociálních sítí jej považují za dezinformační. Andrej Babiš se jím přesto ohání.

Měla Česká televize o vítězi voleb předem jasno?

Babiš jasně ve svém tweetu na sociální síti X deklaruje, že veřejnoprávní Česká televize měla o tom „správném“ vítězi slovenských parlamentních voleb předem jasno. Samozřejmě argumentuje oním videem. Na tom nenechala Bobošíková nit suchou na odcházejícím ředitele ČT Petru Dvořákovi. Házela pochopitelně ciframi, typu odchozího bonusu 2,5 milionu korun a mzdy 259 000 hrubého. Současný ředitel bude mít dle jejích slov 289 000 hrubého. Bobošíková volá po tom, aby byly politické debaty nezávislé a označuje samotného Moravce jako toxického xenofoba.

Slovenský nevyspělý volič

Pokud uspěje Fico nebo Matovič, může za to slovenský nevyspělý volič. Takto parafrázuje Moravcova slova Bobošíková ve svém videu. Moravec také dle moderátorky říkal, že něco jiného říká Fico před volbami a něco jiného po volbách. Také přirovnává slovenského premiéra k Babišovi. Řekl přitom jenom to, že jsou si podobní prohrou v prezidentských volbách a antievropským postojem, což ej nepochybně pravda.

Střední Evropa jako Satelit Ruska?

Ano, takto se vyjádřil Moravec. Tedy v tom smyslu, že střední Evropa by mohla směřovat k tomu, že se opět stane satelitem Ruska a na Slovensku to začne.

Ano, Moravec je z hlediska debat přežitý, ale video Bobošíkové vyznívá trapně

Jasně, podle mého názoru je skutečně Václav Moravec často za hranou a bylo by na čase dát prostor někomu novému. Přesto je video Jany Bobošíkové tak nějak trapné a zbytečné. Možná o to víc, že ho využívá Andrej Babiš ke svému dalšímu PR.

Zdroje info: Autor, Sociální síť X, youtube.com, https://cs.wikipedia.org/wiki/Jana_Bobošíková   

 Andrej Babiš a Robert Fico: Náhledové foto Úřad vlády České republiky

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.