Pochod myšlenkové spodiny: Jak si mohou lidé dovolit dobývat se do soudní síně a hlučet v nemocnici?

Policie

V každé době se našlo několik jedinců, kteří spílali na vedení společnosti a protestovali prakticky proti jakýmkoli pořádkům. Prakticky vždy to byli jedinci, jimž se nechtělo pracovat a potřebovali na sebe nějakým způsobem upozornit. Využívali k tomu pochopitelně různé společenské události, které byly aktuální. Dnes je to velmi podobné. Stačí se podívat na případ, kdy se několik jedinců snažilo násilně dostat přímo do jednací síně Městského soudu v Praze. Poté se svým jednáním tito lidé pokračovali v nemocnici na Karlově náměstí.

Zákon jsme my

Kdo my? Může být zákonem několik jedinců se zřejmě sníženým intelektem? Pokud ano, normální lidé nemohou chtít v takovéto zemi žít. Copak tady funguje anarchie? Hesla, která padla před soudní síní jsou nepřijatelná. Věty typu zákon jsme my nebo volání gestapo několikrát opakované po sobě, rozhodně do normální společnosti nepatří. Jana Peterková, která byla obžalovaná z šíření poplašných zpráv, si sama stěžovala na justiční stráž a na soud, že nebylo zajištěno poklidné jednání. Sama se cítila nevinná, i když zveřejňovala na YouTube a Facebooku videa pojednávající třeba o tom, jak se likvidují lidé prostřednictvím vakcíny na covid-19 nebo o redukování obyvatel planety o 70 % a podobně.

Další zbytečné excesy v nemocnici

Jeden ze zúčastněných byl při poškozování dveří u soudní síně zraněn a odvezla ho záchranka. V podstatě šlo o zadrženou osobu, která pak byla převezena na oddělení Policie ČR k dalšímu prověřování. Tak jako tak ale lidé v nemocnici svým hlučným a dotěrným chování obtěžovali všechny kolem. Neustále se dotazovali policistů na to, proč vlastně daného člověka zadrželi a co udělal. Jeden z velmi inteligenčně obdařených mužů hovořil také o tom, že policisté omezují na svobodě cizího státního příslušníka Československé federativní republiky. Až neskutečné, co si mohou lidé vymyslet. Lidé se snažili ještě dostat do cesty projíždějícímu policejnímu autu.

To už opravdu mohou lidé protestovat tímto způsobem?

Lidé ochraňující zraněného se v nemocnici zbytečně shromažďovali a rušili. Navíc zaměstnávali policisty, kteří mohli sloužit někde jinde. Copak u nás neexistují zákony, které by nějakým způsobem zamezily tomuto jednání. Vždyť průměrně inteligentní člověk ví, jak se má chovat u soudu nebo v nemocnici. Někteří jedinci to ale bohužel netuší.

Zdroje info: Autor, https://www.novinky.cz/clanek/krimi-po-vybiti-na-soudu-se-skupinka-vydala-na-putovani-prahou-v-nemocnici-delali-kraval-u-zraneneho-dvermi-40433142, https://www.novinky.cz/clanek/krimi-dav-se-vlamal-do-soudni-sine-40433111

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.