Počet zaměstnanců vlády roste: Havlíček tepe Fialu za ministry pro nic

Karel Havlíček

Současná opozice je velmi všímavá a dokáže vláda kritizovat úplně za všechno. S nějakými konstruktivními řešeními sice otálí, nicméně v některých záležitostech má bohužel pravdu. Třeba v tom, že se zvyšuje počet zaměstnanců Úřadu vlády. To by se popravdě zrovna dít nezbytně nemuselo. Zrovna si dvakrát nemyslím, že by se dnes situace nějak lišila od tehdejší, kdy bylo na ministerstvech poněkud méně lidí. Pojďme se tedy podívat na konkrétní čísla a také na některé zajímavé poznámky.

Počet zaměstnanců Úřadu vlády se skutečně zvýšil

Je tomu tak. Aktuálně jich pracuje více než 550. Karel Havlíček na svém účtu na sociální síti X poukazuje na fakt, že se v letech 2017 až 21 počet úředníků snížil z 673 lidí na 484. To je skutečně chvályhodné. Otázkou zůstává, zdali pak práce samotných úřadu trochu nepokulhávala. Nejspíše ne. Uživatelé sociálních sítí v nadsázce tvrdí, že stačila v tomto případě ostraha.

Nebylo nutné rozdávat trafiky

Karel Havlíček si pochopitelně musel také rýpnout s tím, že tehdy nebylo nutné rozdávat trafiky a mít ministry pro nic. Že by se tehdy skutečně trafiky nerozdávaly? Nyní tomu tak je, kde je konkrétní důkaz a doložená trafika? Nikde. Samozřejmě. Ministry na nic jsme měli tehdy i nyní. Bohužel tomu tak bylo, je a bude.

Ne každý zvládá dvě ministerstva

Tak jako to v minulosti zvládal Karel Havlíček. Zřejmě nadčlověk. Možná nám mohlo skutečně dostavět Dukovany Rosatom a kmenové buňky by se zobchodovaly samy. Těžko říct. V jednom má ale pan poslanec pravdu, zbytečných úředníků je u nás více než dost a počty zaměstnanců Úřadu vlády by měly klesat, nikoli stoupat. To si ale zřejmě aktuální premiér neuvědomuje.

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://vlada.gov.cz/cz/urad-vlady/poskytovani-informaci/poskytnute-informace-na-zadost/informace-tykajici-se-poctu-statnich-zamestnancu-209181/#

Karel Havlíček: Náhledové foto Karel Havlíček/ sociální síť X

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.