Máj se opět otevírá veřejnosti. Co nabídne?

Máj

Máj na Národní třídě se otevře v pondělí 24. června. Pamětníkům ikonický obchodní dům připomene opět na stejném místě, rekonstrukce nového moderního interiéru jde totiž do finále. Budova přitahuje pozornost už od roku 1972. Od doby, kdy se budova stavěla, ale stále mění své okolí k nepoznání a budova již prošla řadou změn.

Nová na první pohled

Ochoz budovy zdobí poletaví motýli, jenž mají připomínat letce z druhé světové války. Plastové motýlí umění Davida Černého (je i autorem pohyblivé skulptury Franze Kafky na druhé straně obchodního domu) mění tvář celého obchodního centra k nepoznání. Excentrické a na první pohled dost možná i trochu nevšední modely doprovází i interiér v němž nebude chybět velký prostor pro zábavu. Kromě nákupu si zde užijete i zábavního parku. Zážitky si nenechte ujít ani na střeše obchodního domu, odkud bude k dispozici fantastická vyhlídka na centrum Prahy.

Majitelem budovy je společnost Amadeus Real Estate, která po dobu dvou let modernizovala obchodní centrum Máj za čtyři miliardy korun. První dvě patra spolu se suterénem jsou plně využité prostory pro možnost nákupů, kaváren, restaurací apod.

Máj se může pochlubit i nově otevřeným americkým fastfoodem Popeyes, který je velmi populární u střední a mladé generace. Na dosah ruky bude dole v přízemí hned ze strany, kde jezdí tramvaje. Možností, kde se dobře najíst nabídne Máj však mnohem více, časem by zde neměl chybět ani známý řetězec Five Guys.

Zábava pro všechny

Pobavit se sem mohou přijít všechny věkové skupiny. V zábavním centru nebudou chybět herní simulátory, kde bude možné si i zazávodit. Prolézačky a skluzavky budou určené těm nejmenším, a nakonec pro celou rodinu bude plně k dispozici i minigolf. Kdo neholduje příliš takové zábavě, může zajít například i do muzea Back in time, které se bude zaměřovat na historii.

Zdroje informací: https://www.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/maj-narodni-se-za-tyden-otevre-verejnosti-podivejte-se-jak-bude-po-rekonstrukci-vypadat-1416519

https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/maj-obchodni-dum-sochy-motyli-rekonstrukce-obchody-centrum-terasa-praha.A240320_124916_ekonomika_vebe

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.