Po více než dvou letech jsou v New Yorku zrušené roušky v hromadné dopravě

NYC

Povinné nošení roušek se stalo na celém světě jedním ze symbolů pandemie koronaviru. S tím, jak se na západě postupně upouští od všech protipandemických opatření, mizí i roušky. Jejich sejmutí v takovém ikonickém městě jako je New York, má proto velkou symboliku.

Konec roušek ve Velkém jablku

Více než po dvou letech ruší v americkém městě New York nošení roušek ve veřejné dopravě. Roušky tak bude možné nosit jen podle vlastního rozhodnutí. Koneckonců, v posledních měsících se již ukazovalo, že na nařízení o nošení roušek stejně téměř nikdo z cestujících nereagoval.

Roušky se ve výše jmenovaném velkoměstě budou i nadále nosit na místech jako jsou zdravotnická zařízení a všude tam, kde je možné se setkat s oslabenými jedinci, například v pečovatelských domech.

roušky

Foto: Pixabay

Federální konec nařízení již přišel

Ze strany amerického prezidenta Joe Bidena bylo přitom federální nařízení o povinném nošení roušek v prostorách veřejné dopravy odvoláno již během dubna. Stalo se to tedy přesně dva roky po zavedení opatření, neboť New York nařízení o nošení roušek v dopravě vyhlásil v dubnu před dvěma lety. Právě v této době se New York potýkal s největším nárůstem covidu.

Nyní, po 28 měsících, město (potažmo stát New York) toto nařízení ruší. Za zmínku stojí ovšem i fakt, že ze strany federální soudkyně na Floridě bylo toto nařízení vykázáno jako nezákonné již před nějakou dobou.

Konec povinnosti nošení roušek v takovém městě jako je New York je významným symbolem konce nejhorší fáze celosvětové pandemie. Nezbývá než doufat, že se covid v takové intenzitě již nikdy nevrátí, ani do New Yorku ani k nám.

 Zdroje informací: https://denikn.cz/minuta/956259/

 https://www.bbc.com/news/world-us-canada-62823094

 Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.