Po tříleté covidové pauze má Praha opět spojení se Soulem

Korean Air

Covid dokázal během krátkého času zničit věci, které byly dlouho považovány za zcela zřejmé a zdálo se, že jsou zde vlastně navždy. Velmi patrné to bylo u cestování. Letiště zela prázdnotou a cestování prakticky ze dne na den ustalo. To se týkalo i jedné z nejdůležitějších dálkových linek z Prahy, té do Soulu. Trvalo dlouhé tři roky, než se vrátila.

Tradiční linka Praha – Soul

Letecká linka spojující Prahu s jihokorejským Soulem byla jednou z prvních dálkových linek, které v novodobé historii do našeho hlavního města zavítaly. Od roku 2004 se mezi těmito dvěma městy přepravili již 4 miliony cestujících.

Toto tradiční spojení však zničila celosvětová pandemie koronaviru a od března 2020 linka stejně jako naprostá většina ostatních přestala fungovat. Přesně o tři roky později však došlo k jejímu obnovení. Je to o to důležitější, že se jedná o jednu z ekonomicky nejdůležitějších leteckých linek mířících do Prahy.

Korean Air

Foto: Pixabay

Proč je Soul tak ekonomicky důležitý?

V minulosti spojovaly Prahu se Soulem České aerolinie a Korean Air. O obnovení linky se nyní postarali ti druzí jmenovaní. Od března do června bude korejský Boeing 777 létat třikrát týdně, v červnu a následujících letních měsících potom dokonce čtyřikrát.

Ekonomický význam linky je hned dvojí. Jednak přivádí do Prahy a České republiky velké množství turistů, a především usnadňuje spojení pro podnikatele a zaměstnance korejských podniků v České republice (Hyundai je asi nejznámějším příkladem korejské firmy u nás). Jižní Korea je jedním z nejvýznamnějších investorů s potenciálem pro další růst a funkční pravidelné spojení Česka s Jižní Koreou proto může být mnohdy zásadní pro rozhodování korejské firmy o tom, zda v Česku investovat či nikoliv.

Přímá linka do Soulu je pak samozřejmě vítanou i mezi českými turisty, kteří touží po objevování kultury a dalších krás této zajímavé asijské země.

Zdroje informací: https://www.idnes.cz/ekonomika/doprava/letectvi-korean-air-soul-letiste-praha-boeing.A230327_123910_eko-doprava_cfr

https://prazsky.denik.cz/zpravy_region/praha-letiste-soul-prima-linka.html

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.