Andrejova malá revoluce. Vystupovat na demonstraci s odboráři chce hroší kůži

Andrej Babiš

Muž, který zaměstnává více než 30 000 lidí. Jeho majetek v roce 2022 podle slavného časopisu Forbes činil necelých 108 miliard korun. Pátý nejbohatší Čech. Přesně to všechno je Andrej Babiš. Tyto lichotivé statistiky se nepochybně hodí k člověku, který už toho v životě hodně dokázal. V pozitivním slova smyslu stoprocentně ano. Do kariéry majitele Agrofertu se ale zapletly i nejrůznější skandály. Nyní mluvil na demonstraci odborářů. Zvláštní až podivné. Neskutečný paradox. Důvodů si toto myslet je hned několik.

Důchodová reforma jako důvod demonstrace

Že by měl Andrej Babiš strach o výši své budoucí penze? Nejspíše nikoli. Potřebovat ji pravděpodobně nebude. Jak ale může protestovat proti aktuálnímu řešení někdo, kdo za své vlády nebyl schopen s důchodovou reformou vůbec nic udělat. Prostě ani nezačal, jen před volbami dostali důchodci jednorázově 5 000 korun. Rozhodně netvrdím, že způsob, jakým se snížila valorizace důchodů, byl správný. Naopak. Určitě by se takto nic řešit nemělo. Jak ale může člověk, který s důchody neudělal za své vlády vůbec nic, někoho kritizovat? Musí mít hroší kůži.

Euro 7 jako trn v oku odborářů

Divit se jim vůbec nelze. Zelené nesmysly bohužel motají hlavu mnohým politikům, ač je řeším jen my v Evropě. Nepochybně se střílíme do nohy. Nedělal to ale za své vlády i samotný Babiš, který nijak výrazně ostře proti zelené politice nevystupoval? Odpovědět si může každý sám.

Skoro prezident se spoustou skandálů pod větrem komunistických vlajek

Neúspěšný kandidát si zřejmě nevšiml, kde se to ocitl. Po boku komunistů a levicových demonstrantů. Protestoval někdo z Agrofertu? I tato otázka by mě docela zajímala. V inzerátu na Úřadu práce pro firmu United Bakeries, která spadá pod Agrofert, je nabízena hrubá mzda startující na 17 900. To je skutečné peklo. Asi by to chtělo, aby odbory pořádně zastávkovaly. Možná by je Babiš přišel podpořit. Nějaké dotace by se třeba i a tuto akci našly.

Zdroje info: Autor, https://www.e15.cz/domaci/nejvice-lidi-zamestnavaji-v-cesku-posta-a-policie-agrofert-je-paty-1277571, https://www.forum24.cz/drina-na-tri-smeny-a-smesne-penize-babisova-pekarna-nabizi-podprumerne-platy/, https://www.uradprace.cz/volna-mista-v-cr#/volna-mista-detail/66738378,https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_nejbohatš%C3%ADch_lid%C3%AD_v_Česku,    

Andrej Babiš: Náhledové foto Úřad vlády České republiky 

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.