Platon Finance přináší do Česka revoluci v kryptoměnách

Kryptoměny

Spousta Čechů si pod pojmem kryptoměna stále ještě představuje pouze Bitcoin. Přitom existuje daleko větší množství kryptoměn a mezi nimi i český zástupce PlatonCoin. Ten je vhodný jako investiční příležitost i platidlo.

Kryptoměna PlatonCoin, jež je dílem česko-slovenské firmy Platon Finance, je jedinečnou příležitostí, jak se seznámit s kryptoměnami, začít do nich investovat, nebo je prostě jen začít používat v běžném životě. Zakladatelé Platon Finance, manžele Daniel a Júlia Tannerovi totiž věří, že kryptoměny se budou v následujících letech rozvíjet.

PlatonCoin mezi 1000 největšími kryptoměnami na světě

Měna PlatonCoin vznikla v roce 2018, o rok později se dostala na asijskou burzu DigiFinex, najdete ji rovněž na evropské burze Coinsbit. Aktuálně se řadí mezi 1000 největších kryptoměn na celém světě. Jak se píše o Platon Finance na tyden.cz, denní objem obchodování s měnou Platon Coin dosahuje více než 10 milionů korun.

První setkání s kryptoměnou na Platon Life

Firma Platon Finance avšak nevytvořila pouze měnu. Jak se dočtete o Platon Finance na aktualne.cz, vytvořili celý ekosystém pojmenovaný Platon Life. Do toho se můžete přidat, základní členství je zdarma. Zde se můžete sami seznámit s tím, jak fungují kryptoměny a třeba zjistit co je to blockchain.

Součástí Platon Life je také virtuální peněženka se speciálním zabezpečením. Platon Finance byla jednou z  prvních společností, která na trh přišla s pojištěnou digitální peněženkou.

Jak tvrdí Platon Finance na investujeme.cz, PlatonCoin je kryptoměna vhodná pro investiční účely i pro běžné platby. Přímo na platformě Platon Life lze kryptoměnu směnit za vouchery na nejrůznější obchody. Díky tomu můžete kryptoměnou vlastně platit v mnoha různých obchodech a to se slevou.

Celá platforma Platon Life je dostupná v češtině, takže je vynikající příležitostí k seznámení se s kryptoměnami pro ty, kdo nevládnou angličtinou.

Náhledové foto: Platon Finance

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.