Platí vaše havarijní pojištění i v cizině?

Pokud plánujete cestovat po zahraničí autem, určitě byste měli vědět, zda máte dobré havarijní pojištění pro případ dopravní nehody. Také byste se měli ujistit, zda vaše pojištění platí i v zahraničí. Dnes se podíváme, kdy tomu tak je. Pojďme na to!

Území platnosti zkontrolujte!

Na tuto informaci se musíte podívat před vaším odjezdem do ciziny. Jak u povinného ručení, tak i u pojištění havárií. Kde takovou informaci naleznete? Bývá napsaná na zadní straně zelené karty k vašim pojištěním. Platnost je pak upravena v pojistných podmínkách. Na označení, které vám říká, kde všude vaše pojištění platí se podívejte ještě, než vyjedete. Nenechte se překvapit až na cestě. U států Evropské unie by větší problém být neměl. Cestujete-li však například přes Albánii nebo Moldavsko, zde již problém být může. Naopak právě existuje vysoká pravděpodobnost, že podobné státy nejsou v pojištění zahrnuty.

Je dobré mít sjednány asistenční služby?

Před výjezdem si také zkontrolujte, zda máte sjednány asistenční služby. Nikdy totiž nevíte, co se vám může na cestách stát. Máte-li takovou službu sjednanou, nezapomeňte si zjistit všechna potřebná telefonní čísla. Nabízí se tedy otázka, vyplatí se tedy tyto asistenční služby? V zahraničí se kloníme k názoru, že ano. Nejen, že za vás vyřídí například opravu nebo odtah vozidla, ale také s vámi komunikují česky, a ne jazykem státu, kde se havárie stala. To se může hodit, pokud nejste zdatný v cizích jazycích nebo nevíte, jak se konkrétní problémy v dané zemi řeší.

Na co všechno se havarijní pojištění vztahuje?

Nejen v cizině, ale i doma platí, že havarijní pojištění se sjednává dobrovolně. Navíc se nevztahuje jen na dopravní nehody. Samozřejmě situace, kdy se dočkáte plnění se liší u jiných pojišťoven. Nejčastěji však zahrnuje rizika havárií, odcizení vozidla, vandalismus, živelné pohromy, náklady opravy nebo neoprávněné využití vašeho vozidla.

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *