Kreditní karta

Platba platební kartou online: V čem může být nebezpečná

Platba platební kartou online patří mezi nejpohodlnější způsoby placení na internetu. Není se čemu divit, pouze zadáte několik důležitých číslic a znaků a následně bude provedena z vašeho účtu požadovaná platba. Ta s sebou ale nese celou řadu různých nepříjemných rizik. O která se jedná, si prozradíme v následujícím článku. Pokusíme se podrobně soustředit na všechny alternativy nebezpečí spojeného s platbou platební kartou online.

Jak lze platit kartou online?

Spousta lidí dnes neví, jakým způsobem platit platební kartou online. V první řadě je třeba říct, že takovouto platbu je možné realizovat prostřednictvím jakékoli bankovní kreditní karty. Pravda ej ale taková, že musíte mít službu jednak aktivovánu a jednak musíte mít také nastavené limity pro čerpání finančních prostředků z karty za těmito účely. Přes internetové bankovnictví si ale lze tyto informace bez větších problémů velmi rychle ověřit. Při placení se po vás bude chtít vyplnění 16 místného čísla karty a také data platnosti karty a kód CVV2/CVC2.

Nač si dát pozor?

Velká důležitost se přikládá kódu CVV a CVC. Ten je zapotřebí mít spíše v paměti než v mobilním telefonu anebo v poznámkovém bloku či v papírku umístěném v peněžence. Určitě není od věci také vědět, jakým způsobem je možné zablokovat online platbu v případě, že vaši kartu nemůžete momentálně najít. Ostatně stejně tak se karta blokuje i pro fyzické úkony, a to v konkrétní bance, která ji vydala.

Virtuální karta

Jakousi zajímavou alternativou ke kartě fyzické je ta virtuální. Vystavit si ji můžete nechat pouze za účelem realizace online plateb. Mohou ji akceptovat i některé obchody, které realizují internetové bankovnictví, nicméně ne vždy je tomu tak. Platbu zadáváte tak, že ji potvrzujete SMS klíčem, který vám dojde prostřednictvím zprávy na mobilní telefon.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *