Pojištění proti neschopnosti splácet

Pojištění

Pojištění proti neschopnosti splácet se řadí mezi standardní služby, které řeší většina pojišťoven u nás. Není se čemu divit, jelikož do platební neschopnosti se dostává velké množství lidí. I proto není od věci se na tuto službu zaměřit mnohem podrobněji a poukázat si na její výhody a nevýhody. My tak učiníme v následujících řádcích. Pokusíme se za vás vyřešit otázku, jestli se tento finanční produkt koncovým zákazníkům vyplatí, anebo nikoliv.

Co všechno si lze nechat pojistit?

Pojištění mířené proti neschopnosti splácet se vztahuje k mnohým finančním produktům, jež se momentálně na trhu nacházejí. Jmenovat bychom mohli například spotřebitelské úvěry, splátkové prodeje anebo také klasické hypotéky. Mnohdy dokonce poskytují bankovní domy nebo nebankovní společnosti speciální balíčky úvěrů, které již primárně obsahují pojištění proti neschopnosti splácet. Není tedy od věci některé z nabídek využít. Pečlivě si vše porovnáte a můžete zvolit tu nejvýhodnější.

Pojištění je ideální při větších úvěrech a v riziku

Výše pojistného je přímo úměrná možnému riziku, které je spojeno se splácením konkrétního finančního produktu. Čím je riziko vyšší, tím pochopitelně vzrůstá také cena za danou pojistku. Vyšplhat se může hodně vysoko, nicméně za jakousi jistotu to bezesporu stojí. Záleží na vás, zdali máte velké obavy z toho, že přijdete o práci nebo jakýkoli jiný zdroj příjmů. U hypotéky si lidé tuto pojistku často uzavírají.

Zvažte všechna rizika

Jste to právě vy sami, kdo by měl dokonale zvážit všechna rizika, která se vztahují k uzavíranému úvěru. U krátkodobých půjček je lepší neřešit pojistku, jelikož vás může stát poměrně hodně na to, že splatíte finanční částku ve velmi krátkém časovém intervalu. Naopak u dlouhodobých úvěrů se vyplatí mít jistotu, kterou tato pojistka představuje.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.