Plány s nejdražší českou doménou roku 2020 – Jídlo.cz

Jidlo.cz

Pokud se podíváme na nákupy internetových domén za rok 2020, pak nás zaujme nejvyšší částka – 900 tisíc korun. Právě tolik dala společnost Webmint s.r.o. za doménu Jídlo.cz. Právě to řadí tuto doménu na první místo nejdražších domén prodaných v minulém roce. V celé historii prodeje domén v Česku je pak tato transakce na 12. místě.

Nejdražší prodané domény v Česku

Ještě chvíli se zastavíme u historie prodejů domén na našem území. Žebříček dle kupní ceny je totiž velmi zajímavý. Vévodí mu doména Dovolena.cz. Jidlo.czTa byla v roce 2010 prodaná za 10 milionů korun. Doména Jidlo.cz prodaná v minulém roce předčila například akvizici domény Obleceni.cz, která se v roce 2008 prodala za 600 tisíc korun. Možná se může zdát vzhledem k doméně Dovolena.cz cena za Jidlo.cz malá. Realita je však taková, že za posledních deset let neproběhl žádný veřejný prodej české domény za více než 500 tisíc korun.

Foto – Webmint s.r.o., obrázky k volnému užití

Co portál nabízí

Příběh se začal psát v roce 2015, kdy společnost Webmint s.r.o. vytvořila portál Receptnajidlo.cz. Měl vysokou návštěvnost (1,5 milionu návštěv měsíčně) a šlo o jeden z TOP 10 zájmových webů v Česku. Nyní společnost posunuje tento vývoj dále. Jidlo.cz přebírá vše, co fungovalo na dřívější doméně a zároveň rozšiřuje další funkce. Najdete zde recepty, videorecepty, články, fotografie a soutěže. Stejně tak však recenze rozvozů, restaurací či e-shopů.

Jidlo.cz

Foto – Webmint s.r.o., obrázky k volnému užití

Restaurace se zde mohou bezplatně registrovat

Portál Jidlo.cz nabízí služby i restauracím. Vše začalo tak, že web chtěl pomoci gastronomickému průmyslu, který v pandemickém období výrazně strádal. Proto nabízí registraci pro restaurace v základní verzi bezplatně. Registrace pomůže těmto restauracím se zviditelněním a vstoupením do podvědomí zákazníků z celé republiky. Dále jim umožní udržovat kontakt se spokojenými návštěvníky, aby se do oblíbeného podniku vraceli.

Zdroj: TZ společnosti Webmint s.r.o.
Náhledové foto – Webmint s.r.o., obrázky k volnému užití

 

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.